Antalya
21.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Hedef Avrupa
Hedef Avrupa

Antalyaspor’un, Antalya’nın en büyük marka değeri olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Barcelona’yı Barcelona yapan, futbol takımıdır. Antalyaspor’un Avrupa’da oynaması ve kentin tanıtımına katkı yapması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi

 

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu’nun (Salı Grubu)  bu haftaki toplantısına Antalyaspor yöneticiler konuk oldu. Antalya Tenis ve İhtisas Kulübü’nde (ATİK)  gerçekleştirilen toplantıya,  Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri Erhan Erdem, Emre Önen, Emin Hesapçı, Genel Menejer Servet Çavuşoğlu, Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile Antalyaspor Kulübü Derneği Yöneticilerinden Alp Özel katıldı.

POLİTİKA İLE İÇ İÇE

Toplantıda konuşan Ali Şafak Öztürk, Türkiye’de futbolun kolay bir sektör olmadığını söyledi. Sektörün politika ile iç içe olduğunu belirterek, “Sektördeki insanlar uzun dönem planlamaya çok sıcak bakmıyor. Çok kısa sürede hemen sonuç isteniyor. Bu nedenle hedeflerin çok iyi planlanması gerekiyor” dedi. Antalya’nın Londra ve Paris’ten sonra Avrupa’da en fazla turist çeken bir şehir olduğunu anlatan Öztürk, iklim şartlarının yüzmeden okçuluğa, futboldan golfe kadar her türlü spora elverişli olduğunu belirtti.

BARCELONA ÖRNEĞİ

Antalyaspor’un da bu şehrin bir markası olduğunu söyleyen Öztürk, Antalya’nın bu markadan yararlanması gerektiğini belirterek, “Şehre faydası olması gereken markalardan bir tanesi Antalyaspor’dur. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Barcelona şehrini Barcelona yapan en önemli özelliklerden birisi, şehirle iç içe olan, hatta şehrin marka değerini artıran futbol kulübü olmasıdır. Antalya turizmin başkenti ama aslında bilinirliği çok daha fazla artabilecek bir şehir. Bunun artmasında sporun ve Antalyaspor’un çok önemli olacağını düşünüyorum” dedi. Barcelona’da kulüp ruhunun geliştiğini, bunun turizme ve ekonomiye de büyük katkı sağladığını anlatan Öztürk, Antalyaspor’un  da çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini  vurguladı.

AVRUPA’DA OYNAYACAĞIZ

Öztürk, “Uzun dönemde Antalyaspor yine Türkiye’nin sayılı kulüplerinden biri olacak. Hedefimiz. Avrupa’da oynayabilecek, şehrimizin Avrupa’da reklamını yapabilecek bir kulüp haline getirmek. Biz bu şehri en iyi şekilde temsil edebilmek için buradayız. Bu kulüp Antalya’nın en büyük markası. Biz bu markayı  hep beraber en iyi  yerlere getirebilmek istiyoruz” dedi.  

HENTBOLDA SPONSORLUK ANLAŞMASI 

Öztürk, hentbol takımıyla ilgili CIP Travel ile 5 yıllık bir süreyi kapsayan sponsorluk  anlaşması imzaladıklarını söyledi. Teknik Direktör Bülent Korkmaz da. Ali Şafak Öztürk’ü kastederek ideali ve hedefi olan bir başkana sahip olduklarını söyleyerek, “İdeali ve hedefi olan insanların doğru işler yapacağını düşünüyorum. Bu seneyi geçtikten sonra ben Antalyaspor’un çok parlak bir geleceği olduğunu düşünüyorum. Alt yapıda bu potansiyelin olduğunu düşünüyorum” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: