Antalya
21.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi'ne yoğun ilgi
Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi'ne yoğun ilgi

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi'ni 5 ayda 3 bin çocuk ziyaret etti

 

Büyükşehir Belediyesi Kitap ve Oyuncak Müzesi, Lego Odası'ndan Keloğlan Evi'ne, Mars'a Yolculuk Odası'ndan Etkinlik Sahnesi'ne kadar pek çok etkinlik alanıyla çocukları eğlenceli bir ortamda eğitimle buluşturuyor. Hayal gücü yüksek çocuklar yetiştirmeyi amaçlayan, 'Antalya'da oyuncaksız ve kitap okumayan çocuk kalmasın' sloganıyla hizmete açılan Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi, açıldığı günden bu yana 5 ayda 2-12 yaş arası 3 bin çocuğu ağırladı.

 

KİTAP OKUYANA OYUNCAK

 

Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi aynı zamanda çocukları kitap okumaya da teşvik ediyor. Bir kitap okuyan çocuk, istediği oyuncağı alarak 1 hafta süreyle evine götürebiliyor. 1 hafta sonra tekrar değiştirerek, hem kitap okuyup hem de istediği oyuncakla oynama fırsatı buluyor. Aileler de merkezin çocuklarına sağladığı imkanlardan ve onlar üzerindeki olumlu etkilerinden çok memnun. Çocukların, Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi'ne gidecekleri günü iple çektiklerini belirten aileler, proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.

 

OKULA GİDECEĞİZ GEÇ KALMAYALIM

 

Antalya'da matematik öğretmeni olarak görev yapan Sinan Ece, Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi'ni ziyaret eden aileler arasında. Ece, kütüphanenin çok güzel düşünülmüş bir proje olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımla burada güzel vakit geçiriyoruz. Özellikle kızım Elif, burayı okulu olarak görüyor. Okuluma ne zaman gideceğim, okulumu çok özledim diyor" dedi.

 

OĞLUM KİTAP OKUMAYI SEVDİ

 

Faika Çelik ise "Burası çok güzel bir fırsat. Oğlum kitap okumayı hiç sevmiyordu ama buradan aldığımız tüm kitapları okuduk ve çok sevdi. Hem her hafta farklı bir oyuncak alıyor, hem kitap okuma alışkanlığı kazanıyor. Buraya tekrar gelmek için sabırsızlanıyor. Mars'a yolculuk odasını da çok beğendik. Uzaya karşı ilgisi olduğu için orayı da keyifle kullandık" dedi.

 

HANGİ OYUNCAĞA BAKACAĞINI ŞAŞIRIYOR

 

Oğlu Tuna ile Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi'ne gelen İngilizce öğretmeni Ayşegül Efe de "Buraya evimiz biraz uzak. İkinci kez geliyoruz. Tuna burada olmaktan çok mutlu oluyor. Hangi oyuncağa bakacağını şaşırıyor. Kitap okumayı da çok seviyor. Özellikle legolarla oynamaktan hoşlanıyor. Çok güzel bir proje. Çocuklar burada oyuncaklarını toplamayı öğreniyor, kitap okuma saatiyle de güzel vakit geçiriyoruz" ifadelerini kullandı. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: