Antalya
19.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Elektronik temayül
Elektronik temayül

 

AK Parti delegeleri, 31 Mart’taki seçimler öncesi Büyükşehir ve 19 ilçede belediye başkanlığı için temayül yoklamasına katıldı. 3 bin 600 delegenin katıldığı elektronik ortamdaki yoklamanın sonucu genel merkeze iletildi

 

31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesi AK Partili delegeler, Büyükşehir ve 19 ilçe belediyesi başkanlığı adaylarını belirlemek üzere elektronik ortamda temayül yoklamasına katıldı. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde sabah saat 10.00’da başlayan temayül yoklaması, tüm Türkiye’de saat 16.22’de sona erdi.

SONUÇLAR GENEL MERKEZE

Antalya'da 3 bin 600 delege, Mimar Sinan Kongre Merkezi'ne giderek, 19 ilçe ve Büyükşehir Belediye başkanlığı için görüşlerini sisteme girdi. Ak Parti Samsun Milletvekili ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da süreci yakından takip etti. Katılımdan memnun olduğunu belirten Kılıç, Türkiye'de elektronik ortamda temayül yoklamasını yapan tek parti olduklarını vurgulayarak,  “Elektronik sistem sayesinde. sonuçlar hiçbir soru işaretine gerek kalmadan genel merkeze iletildi" dedi.

 

DURMAK YOK, YOLA DEVAM
Görevlerinin temayül yoklamasıyla sınırlı olduğunu dile getiren Kılıç, "Antalya için beklentileri, seçim işleri çalışması ve Cumhurbaşkanımızın genel bilgiler sonunda verilen kararda ortaya çıkacak. O konuda bir şey söyleyemeyeceğim. Yoğun katılım var. Antalya AK Parti belediyeciliğine devam etmek istediğini belli ediyor. İnşallah devam edecektir. Durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı. 

 

AK PARTİ BELİRLEYİCİ OLACAK
Genel merkezin ilk defa elektronik olarak temayül yoklaması başlattığını kaydeden AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, sorunsuz olarak yoklamayı bitirdiklerini belirtti. Katılımcı sayısının 3 bin 600 olduğunu dile getiren Taş, “Yerel seçimlerde oy kullanan delegenin ilgi ve alakası daha fazla oluyor. Sistem üzerinden sonuçlar genel merkez yerel yönetimler seçim işleri ve cumhurbaşkanımıza gidecek. Komisyonlarımız genel merkezde çalışıyor. İlgi ve alakalı çok yoğun. Serik’te 15 tane aday adayımız var. Bu da partimize olan teveccühü gösteriyor. İnşallah yerel seçimlerde Antalya’da birinci olacağız. Diğer partiler bizim adaylarımızı bekliyor. Bu da bizim partimizin belirleyeceği olacağını göstergesidir." 

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: