Antalya
17.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
Atatürk'e saldırı affedilemez
Atatürk'e saldırı affedilemez

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Finike'deki bir parkta Atatürk heykeline sprey boyayla hakaret içerikli yazı yazılmasını kınayarak, “Bu saldırı Türkiye Cumhuriyet'ine yapılmıştır” dedi.

Finike Yunuslu Park'taki Atatürk heykelinin kaidesine gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce boyalı saldırıya uğradı. Atatürk’ün önünde düşmanlarının bile saygıyla eğildiğini belirten Ahmet Kumbul, “Atatürk; Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, devlettir. Atatürk Türk milletinin kurucusudur. Bir ulusun kurtuluşunun lideri ve bir ulusun varoluşunun ta kendisidir. Bu gerçeği inkar edenler ancak ve ancak vatan hainlerinin temsilcileridir” ifadelerini kullandı.

EN AĞIR CEZA VERİLMELİDİR

Yaşanan bu olayın sindirilmesinin mümkün olmadığını belirten Kumbul, “Bunu yapanlar asla ve asla insan olamazlar. Bu anlayışı kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saldırıyı gerçekleştiren onurdan yoksun yobaz kişi ya da kişilerin yakalanması için İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışmaları başlatılmıştır. Kısa sürede bu kişinin yakalanıp hukuk önüne çıkarılmasını ve bir an önce en ağır cezanın verilmesini bekliyoruz. Çünkü bir ülkenin kurucu değerine saldırı vatana saldırı ile eş anlamlıdır. Bunu böyle değerlendirmek ve cezanın bu yönde verilmesi şart ve zorunludur. Ne yaparlarsa yapsınlar bu yobazlar ne cumhuriyetimizi ne de milli değerlerimizi yok edemezler. Çünkü Türkiye'nin aydınlık yüzlü insanları bu yobazlara yol vermez” sözlerine yer ver verdi.  Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: