Antalya
16.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL
İyi parti ile ittifak yapacağız
İyi parti ile ittifak yapacağız

Sivil Düşünce Derneği'ni ziyaret eden CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in görüşmesinden çıkan görüşler çerçevesinde diğer illerde olduğu gibi Antalya'da da İyi Parti ile ittifak yapacaklarını söyleyen Ahmet Kumbul, "İyi Parti ile üyeler düzeyinde ilişkilerimiz zaten devam ediyor. İl başkanları ve parti yöneticileri olarak görüşmeler yapıyoruz. Çatıda bu konuda bir adım atıldı, görüşmeler başladı. Antalya'da ittifak yapılabilecek iller arasında yer alıyor" dedi.

 

RAPORLARIMIZ HAZIR

 "Sonuçları beklemek durumundayız ama biz şimdiden hazır olmak için bütün ilçe başkanlarımıza, sandık görevlilerine kadar her şeyi tespit etmelerini, diğer partilerden ilçe başkanlarıyla istişare halinde olmalarını, ilçelerindeki kanaat önderleriyle, mahalle muhtarlarıyla görüşmeler sürdürmelerini söyledik ve bunlar yapılıyor" diyen Ahmet Kumbul, "İttifak çerçevesinde hangi ilçede kim aday olur, ittifak oluşmaması halinde 19 ilçenin her birinde kimler en güçlü adaylarımız olur, bunun çalışmasını da yapıyoruz. Genel merkezimizden ittifak var ya da yok, ilçeleri siz görüşün, biz görüşelim; ne talimat gelirse, her türlü sonuca hazırlıklı durumdayız. Bu konularla ilgili raporlarımız hazır" ifadelerini kullandı.

 

KİM NEREDE KONUSU GÖRÜŞÜLMEDİ

"Hangi ilçede hangi partinin adayı gösterilecek?" sorusunu cevaplayan Ahmet Kumbul,

"Genel merkezler arasında ilçelerle ilgili konuşuldu, ama hangi ilçede kim aday gösterilecek, kim hangi adaya destek verecek konusu görüşülmedi.  Hangi partinin hangi ilçede ikinci olduğu belli. Farklı değerlendirmeler de yapılabilir. İyi Parti ve CHP'nin seçim kazanma şansı olan ilçeleri tek tek çalışacağız" diye konuştu.  

 

BÜYÜKŞEHİR İÇİN ANKETLER DEVAM EDİYOR

"CHP'nin Büyükşehir Belediyesi'ni rahatça kazanılabileceğini; ittifak yapılması durumunda birçok ilçenin CHP, birçok ilçenin de İyi Parti tarafından alınabileceğini; bütün çalışmalarının da bu yönde olduğunu belirten Kumbul, "Büyükşehirle ilgili genel merkezimizin yaptırdığı ilk anket tamamlandı. İkinci anket sahada başladı. Üçüncü bir anket daha yapılacak. Bizim listemizde Çetin Osman Budak, Muhittin Böcek, Mustafa Akaydın, Ümit Uysal, Arif Bulut olmak üzere beş isim bulunuyor. Büyükşehir adayımız bu isimlerden biri olacak" sözlerine yer verdi.

 

BÖCEK'İN SÖZLERİNİN ARKASINDAYIZ

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın "Muhittin Böcek'le görüştük" şeklindeki iddialarıyla ilgili ne düşündüğü sorulan Kumbul şöyle konuştu: "Konyaaltı Belediye Başkanımız 20 yıldır başkanlık görevini sürdürüyor. Partimizin belediye başkanı olarak yıllardır bu görevi sürdürüyor. Konyaaltı'ndan seçilememe gibi bir sorunu da yokken neden böyle bir şeye gerek duysun? Bizim için aslolan belediye başkanımızın ne dediğidir. Böyle bir görüşme olmadı' demişse, bu görüşme olmamıştır. Biz bu konuda belediye başkanımızın sözlerinin arkasındayız. Her seçim döneminde bu tür konuların gündeme getirilmesi de çok hoş değil."

 

BİZ BU ÜLKENİN KURUCU PARTİSİYİZ

Taş'ın, "Karşımızda şer odakları var" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması ürerine Kumbul, "Sayın başkanın 'şer odakları' ifadesiyle ne kast ettiğini bilmiyorum. Biz hiç bir şer odağıyla asla yan yana gelmedik. Devlette her zaman liyakati savunduk. Biz bu ülkenin kurucusu partiyiz, bu ülkenin kurtuluşunda varız. CHP'yi herhangi bir grupla yan yana getirmeye çalışıyorlarsa buna kalkışmamalarını tavsiye ederiz. Yoksa konuşacak çok şey çıkar ortaya. Burada Habur'u, Oslo'yu, Dolmabahçe'yi, İmralı'yı, daha birçok şeyi konuşmamız gerekir. Ülkenin bu kadar gerilim içinde bulunduğu şu koşullarda bunları tekrar edip durmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum" dedi.  

 

İTTİFAKIMIZIN ÇERÇEVESİ BELLİ

"Kepez'de CHP - İyi Parti - HDP ittifakından söz ediliyor. Taş, 'Şer odağı' derken bu ittifaka göndermede bulundu" hatırlatması üzerine Kumbul şunları söyledi: "Öncelikle şunu söyleyeyim bizim ittifakımızın çerçevesi belli. Biz Antalya'da İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapacağız. Ak Parti 16 yıldır iktidarda. Oy aldığı, oy istediği kesimlere bakıyorsunuz; Doğu - Güneydoğu - Karadeniz - İç Anadolu bölgelerimizden oy alıyor. Sahil bölgelerimizden biz daha çok oy alıyoruz. Aynı seçmene onlar gidip oy istediği zaman normal, bizim oy isteme hakkımız yok. Böyle bir şey olamaz. Dolayısıyla sahaya çıkıp bütün vatandaşlarımızın oyunu almaya da talibiz."  Mustafa KOÇ  

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: