Antalya
15.11.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Muratpaşa'da başkanlığa hazırım
Muratpaşa'da başkanlığa hazırım

Muratpaşa Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olan Ömer Melli, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği lokalinde düzenlediği kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi. Muratpaşa Belediyesi'ni en iyi şekilde yönetmek için tüm hazırlıkları ekip arkadaşlarıyla birlikte şimdiden yaptıklarını belirten Ömer Melli, "Kentimizde ve ülkemizde alanlarında kendilerini kanıtlamış, birlikte çalışacağımız bilim insanları ve uzmanları belirledik; yönetim bileşenlerimiz olarak adlandırdığımız kurumların bir çoğu ile iletişime geçtik ve çalışmalara başladık. Belediye yönetimine geldiğimiz gün tebrik ve kutlamaları bir kaç günde bitirerek, yönetim bileşenlerimizle beraber en kısa zamanda Muratpaşa'yı geleceğe hazırlayacağımız proje çalışmalarına başlamış olacağız" dedi.

EKİP ÇALIŞMASI OLACAK

"Muratpaşa dünyada, ülkemizde, Antalya'da özel bir konuma sahiptir. Özgün doğal ve kültürel değerlere sahiptir. Bu kent, kişisel değil, bileşenlerle yönetilmelidir. Yönetime gelmemizin ilk üç ayında, kentlilerin belediyemiz ile ilgili tüm sorunlarını ve isteklerini yeniden tespit edeceğiz. Muratpaşa Belediye Meclisi'ni imar tadilatları ile uğraşan konumdan çıkararak, Muratpaşa halkının sorunları ve toplum yararına isteklerinin görüşüldüğü, karara bağlandığı, geleceğe yönelik projelerin tartışıldığı konuma getireceğiz" diyen Ömer Melli,  "Bu yeni yönetim anlayışı ile genel merkezimiz, il başkanlığımız, ilçe başkanlığımız, parti organlarımız, meclis üyelerimiz, delegelerimiz, muhtarlar,Antalya Kent Konseyi, meslek odaları, sivil toplum örgütü temsilcileri, bilim adamları, uzmanlar, teknisyenler ve diğer gönüllülerden oluşan bir ekip çalışması ve sistemini hayata geçireceğiz" diye konuştu.

PROJE EKİBİMİZ ŞİMDİDEN HAZIR

"Yönetimimiz kenti estetik açıdan da geliştirecektir. Günısılarını, tabelaları, TV antenlerini, bina cephelerini, çatılardaki gelişigüzel bacaları, batı dünyasının çağdaş kentlerindeki gibi disipline edeceğiz" diyen Melli, "Parti genel merkezimiz ile eşgüdümlü olarak çalışacağımız, tüm paydaşlarımızın temsilcileri ve uzmanların yer alacağı proje hazırlama ve geliştirme merkezimizi şimdiden hazırladık. Kentsel altyapı ve çevre projeleri; sosyal, eğitim ve kültür projeleri; turizm, KOBİ ve Avrupa Birliği projeleri; belediye hizmet birimleri ve kentsel dönüşüm projeleri başlığı altında topladığımız projelerimiz bu oluşum tarafından hayata geçirilecektir" ifadelerini kullandı.    

GÜCÜNÜ HALKTAN ALAN ANLAYIŞI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkez yöneticileriyle yaptığı görüşmelerden çok büyük sinerji ve enerji alarak döndüğünü belirten Melli, "Günümüz belediye yönetimlerinde sergilenen, hiyerarşik yapılanma düzeni içinde, halktan kopuk, kentin gelişimine katkı koymak isteyenleri köstekleyici geleneksel yönetim anlayışı yerine yönlendirici, destekleyici, saydam; hesap vermeye, demokratik denetime açık, tabana dayalı, gücünü halktan alan çağdaş yönetim anlayışı ile Muratpaşa'yı yönetmek için aday adayı oldum. Partim görev verirse Muratpaşa Belediye Başkanlığı'na her yönüyle hazırım" dedi.  Mustafa KOÇ  

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: