Antalya
14.11.2018
A

Antalyaspor olarak, Beşiktaş ve Kasımpaşa deplasmanlarında alınan galibiyetlere şaşırdık, Antalya’daki Akhisar yenilgisine o nedenle çok fazla şaşırmamak gerekiyor.

Çünkü deplasman maçları baz alınarak hazırlanan puan durumunda Antalyaspor lider durumda. Kendi sahasında oynanan maçlarda toplanan puana göre ise son üç takım arasında yer alıyor. Çünkü oyun planı tamamen savunma üzerine kurulan bir takıma sahibiz ve iyi savunma yapıyoruz. Hücum oynayan takımlara karşı alınan başarı da bunu gösteriyor. Ancak bizim gibi savunma yapan bir takıma karşı nasıl oynayacağımızı henüz bilmiyoruz. Yenerek-yenilerek öğreneceğiz. O nedenle Akhisar yenilgisine çok şaşırmamak ve takılmamak gerekiyor.

Son dakikalarda gelen Rizespor galibiyetine ve Konya beraberliğine deliler gibi sevindik, son saniyede gelen Akhisar yenilgisine çok fazla üzülmemek gerekiyor.

Her başkan değişikliğinde, bir önceki başkanın hatalarını öğrendik. Ali Şafak Öztürk görevi bıraktığında veya bıraktırıldığında temlik koydurmasına şaşırmadık, yeni transferlerin lisanslarının çıkması için kendisine adeta yalvarmamıza da şaşırmadık. Bu yüzden Cihan Bulut’un Akhisar maçından önce yaptıklarına çok da şaşırmamak gerekiyor.

Niye şaşıralım ki…

Sürekli ve istikrarlı olarak borcu artan bir kulüpte, bu tür sorunlar bir gün mutlaka yaşanacaktı ve yaşıyoruz.

Kulübü yönetenler borç yaparken sesi çıkmayan camianın, iş çıkmaza girdiğinde sessiz kalmasına mı şaşıralım?

Antalyaspor uğruna şehir AVM ve akaryakıt istasyonuna çöplüğüne dönüştü, falezlerin üzeri çok katlı binalarla doldu, tüm bunlar olurken kimse şaşırmadı. Şehrin göbeğinde bir spor tesisi daha akaryakıt istasyonuna çevrilmiş, buna mı şaşıracağız?

Antalyaspor Yönetimi’nde yer alan her işadamının şahsi şirketleri zarar etmezken, kulübün borcu sürekli artıyorsa ve buna şaşırmıyorsak, gelen temliklere şaşırmaya bence hiç gerek yok.

Bugün Cihan Bulut’un yaptıklarına şaşırmıyoruz, sezon başında da Ali Şafak Öztürk’ün temliklerini kanıksadık. Sanırım kısır bir döngünün içine düştük ve çıkmaya da niyetimiz yok. O halde şaşırmaya da gerek yok.

Bazı Süper Lig kulüplerinin borcu, birçok ülkenin dış borcu ile yarışıyor. 2-3 Milyar TL’nin üzerinde borcu olan kulüpler var. Eski parayla 2-3 katrilyon. Milyonlarca taraftarı olan bu camialarda, borcun sebebi araştırılmıyor, biz de araziye uyup borç miktarına şaşırmıyoruz.

Geçtiğimiz sezonlarda flaş transferlerine şaşırdığımız kulüpler, bu sezon finansal fair-play nedeni ile şişirme kadro kuramadı. VAR sistemi nedeni ile de, hakem marifeti sayesinde aldıkları puanlarda ciddi azalma oldu. Bugüne kadar kanıksadığımız için ilk etapta puan kayıplarına şaşırıyorduk, artık şaşırmıyoruz. Çünkü Türk futbolunu yönetenler yıllardır sonucu belli olan bir tiyatro oynamış ve biz izlemişiz. Bu yıl senaryo ve figüranlar değiştiği için sadece biraz ezberleri bozuldu.

Sezon başında yaşadığımız olaylara ilk etapta şaşırdık. Bugün ise ne Türk futbolunda yaşananlara, ne de Antalyaspor’da bıkmadan, usanmadan, ısrarla tekrarlanan oyunlara şaşırmıyoruz.

Çünkü isimler değişiyor, senaryo aynı kalıyor.

İyi seyirler.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok