Antalya
14.11.2018
A
KÜLTÜR-SANAT
Edip Akbayram'ın kızı olmaktan onur duyuyorum
Edip Akbayram'ın kızı  olmaktan onur duyuyorum

Edip Akbayram'ın kızı Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan 'Hiçbiri' adlı şarkısını, Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. Sözü, müziği ve düzenlemesi Eflatun'a ait 'Hiçbiri'nin miksini Özer Yener, masteringini ise Emre Kıral yaptı. Derhan Okay ve Irmak Unutmazbaş yönetmenliğinde Kıyıköy'de 30 kişilik ekiple çekimleri yapılan klip, 16 saat süren çalışma sonunda tamamlandı. Klipte ayrıca şarkının sahibi Eflatun da rol aldı. Giden sevgilinin geri dönmesinin anlatıldığı klip, izleyenlere romantik bir atmosfer sunuyor.

ŞARKI SÖYLEMEK EN BÜYÜK TUTKUM

Doğduğu andan itibaren müziğin hayatına girmesinden dolayı şarkı söylemenin en büyük tutkusu olduğunu belirten Türkü Akbayram, "Hayatım boyunca müziğin içinde olduğumu söyleyebilirim. Babamın albüm süreçleri, konserleri, kendi eğitim hayatım, konservatuvar derken müziğin içine doğdum. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü'nde okudum, sonrasında ise babamla birlikte sahneye çıktım ve yaklaşık 8 yıldır ona vokal yapıyorum" dedi. İlk single şarkısının ortaya çıkış hikayesini de anlatan Türkü Akbayram, "3 senedir üzerinde düşündüğüm bir şeydi. Artık kendi kanatlarımla uçmam gerektiğine inanıyordum. Ancak müzik piyasasına baktığımda içinde bulunduğum durumdan ötürü hep çekimser kalmıştım. Derken beste arama yolculuğunun içinde buldum kendimi ve ortaya 'Hiçbiri' çıktı" diye konuştu.

YAKINLARIM 'OH BE SONUNDA' DEDİ

Single çalışması sonrasında hep çok güzel şeyler duyduğunu kaydeden Akbayram, "Özellikle yakın çevrem 'Oh be, sonunda' diyor. Babamın tarzına yakın bir şarkı ile çıkış yapmamı beklemiş olan bir kesim de olduğunu görüyorum" dedi. Türkü Akbayram, ikinci ve üçüncü single çalışması için şarkıların seçildiğini belirterek, çok yakın bir süre sonra stüdyo çalışmalarının başlayacağını aktardı. (DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: