Antalya
13.11.2018
A

18.Yüzyıl Fransız şairi Valeri son nefesinde "Jaifait ce quejaipu" Türkçesi "Elimden gelen her şeyi yaptım" demiş. Hayatta insan kendisi, ailesi, ülkesi, milleti ve tüm insanlık adına elinden gelen her şeyi yapmalı; çalıştığı işte veya oynadığı takımda fark etmez. Buna taraftarda dahil.
Her şey yapıldı mı? Tek tek irdeleyelim. Taraftar beklenen ilgiyi göstermedi, stadın dörtte üçü bile dolu değildi. Peki bu ilgi şimdi gösterilmeyecek de düşmemeye oynarken veya düştükten sonra mı gösterilecek?

İkincisi ne takıma ne stada ne de formaya doğru dürüst reklam alınmadı. Konuk takım tribün mikaları kaldırılmadı, demek ki yönetim elinden gelen her şeyi henüz yapmamış acaba ne zaman yapacak?
Peki futbolcular, teknik heyet ve hakem ellerinden gelen her şeyi yaptı mı? Hakemden başlayalım, Ali Palabıyık sıfır hata. Teknik heyet sırf hata. Çünkü Korkmaz'ın takıma oynattığı futbol "Aheste çek kürekleri mehtap uyanmasın" şeklindeydi. Ancak beraberliği sağladıktan sonra Antalyaspor/da bir kıpırdanma oldu. O da yetmedi, hatta kontraatak golü ile Akhisar'a mağlubuz.
Unutmayalım Sarıyer küme düştüğü zaman ilk yarıyı 5.bitırmişti. Tarih tekerrürden ibaret olursa çok üzülürüz.

Hoşça kalın. İyi haftalar…

Paylaş
ETİKETLER:
Yok