Antalya
09.11.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Tarımın özeti olmuş
Tarımın özeti olmuş

Tarım Bakanlığı’nın yeni logosunu eleştiren CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, “Logoda ne ağaç var ne toprak. Türkiye tarımını getirdiğiniz noktanın özeti olmuş” ifadelerine yer verdi.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yapılan çalışmalar ile 16 bakanlığın logosu yenilendi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı yeni logolarını kurumsal internet sitelerinde kullanmaya başladı. Diğerlerinin de önümüzdeki günlerde kullanmaya başlayacağı belirtilen yeni logoların Cumhurbaşkanlığı Forsu ile uyum içinde hazırlandığı, 16 yıldızla çevrilen logolarda her bakanlık için özel bir görselin tasarlandığı ifade edildi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması için bir soru önergesi vererek, bakanlıklar için hazırlanan logoları sordu. Özer önergesinde, "Bakanlıkların yeni logoları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde mi, yoksa dışarıdan hizmet satın alınarak mı yaptırılmıştır? Yeni logolar dışarıdan hizmet satın alınarak yaptırıldıysa, maliyeti ne kadardır? Yeni logolar sıfırdan mı tasarlanmıştır? Yeni logoların, 'atozstamps.com' veya 'saltlakestamp.com' gibi kaşe ürün tasarım sitelerindeki örnek profesyonel kaşe tasarımlarına benzemesinin nedeni nedir?" sorularına cevap istedi.

 

HEDEF DİKİLECEK AĞAÇ BIRAKMAMAK MI?

“Tarım Bakanlığı’nın hedefi, benim ülkemde sürülecek tarla, gölgesinde dikilecek ağaç bırakmamak mı?” diyen CHP’li Özer, “Bilindiği üzere, tüm bakanlıklara yeni rejime uygun kurumsal kimlikler oturtulmaya çalışılıyor. Tarım Bakanlığının yeni logosu bence en başarılılarından birisi. Allah aşkına logoda ne ağaç, ne toprak, ne buğday, ne de başak var. Resmen Türkiye tarımını getirdiğiniz noktanın özeti olmuş. Üreticimiz gübresinden fidesine, ilacından mazotuna, yüksek maliyetle üretim yapıyor, hep zararda, sırtındaki borç yükünden bir türlü kurtulamıyor. Tüketicimiz pazarda, markette yüksek fiyat nedeniyle evine sebze, meyve alamıyor. Hükûmet de gıda enflasyonuna bir çözüm bulamazken Tarım Bakanlığının logosunda toprak olsa ne olacak, buğday olsa ne olacak” ifadelerini kullandı. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: