Antalya
08.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Ali Kuş’tan tepki: Davranış bozukluğu
Ali Kuş’tan tepki: Davranış bozukluğu

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şube Başkanı Ali Kuş, bir gazinin toplu taşıma aracından indirilmesine sert tepki gösterdi. 

Olayın bir davranış bozukluğu olduğunu söyleyen Kuş, “Bu davranış bozukluğu, özellikle şoförlerde çok sık görülüyor. Bu durum, milli duygularımıza ve gazilerin uğruna kanlarını döktüğü bu vatana yakışmadığı gibi şehitlerimizin de kemiklerini sızlatmaktadır” dedi.

ZİHNİYETİ KINIYORUM

Gazilerin, milletin onuru, şerefi ve gözbebeği olduğunu belirten Ali Kuş, şunları söyledi: “Ulusuna sahip çıkan, şehit olmasına ramak kalmış gazilerin uğradığı haksızlığı protesto ediyor ve halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Konunun sahibi ve takipçisi olarak bu davranış bozukluğunun altındaki zihniyeti kınıyorum” şeklinde konuştu.

ŞOFÖR MEN EDİLDİ

Antalya’da 4 Kasım Pazar günü meydana gelen olayda, Gazi Veli Akkuş, gazi kartını göstermesine rağmen, şoförün zorlamasıyla otobüsten indirilmiş, o sırada düşme tehlikesi de atlatmıştı. Gazi Akkuş’un başına gelen olayın basına yansıması üzerine,  Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü, özel halk otobüsü şoförünü, toplu taşıma araç kullanımından men etmişti.

Haber: Memet Doğan 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: