Antalya
07.11.2018
A

       Antalyaspor, Kasımpaşa'da en son ne zaman mağlup oldu diye sorsanız, bırakın tarihi, mağlup olduğunu dahi hatırlayıp doğru bir yanıt veremem. Şansının bu kadar tuttuğu bir deplasmandan altın değerinde 3 puanla döndü ve sıralamada 3. sıraya oturdu Antalyaspor. Bulunduğu yerin tesadüf olmadığını da oynadığı oyunun her hafta üzerine koyarak gösteriyor.

 

          Topu rakibe vererek oyumu kendi alanında kabul eden mahkum bir Antalyaspor seyrederken Bülent Korkmaz'ı kısmen eleştirmiş, daha verimli bir oyun oynanması gerktiğini belirtmiştik. Bülent hoca da söylediklerimizi duyarcasına , Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarında istediğimiz gibi bir oyun oynatma gayretinde oldu. Oyuncular da buna cevabını sahada olumlu anlamda vermekte.

 

            Geçen hafta bir diğer eleştirimiz Hakan Özmert ve Yekta'nın aynı dakikalarda oyundan alınmasıydı. Bu hafta maç 1-1ken hoca yine aynı hataya düşer mi acaba diye düşünmedim değil. Hakan'da son dakikalarda savunmadan aldığı bir topla bizi haklı çıkarırcasına attığı deparla takımı atağa çıkararak 'ben maç sonuna kadar sahada kalmalıyım' dedi.

 

           Kasımpaşa takımından deplasmanda alınacak 1 puan bile önemliyken alınan 3 puan, önümüzdeki Akhisar maçının önemini bir kat daha arttırdı. 

 

          Bu günden başlayarak, Antalya Büyükşehir başta olmak üzere bütün belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve Antalyaspor'a gönül vermiş bireyler pazar gün ki maçta tribünlerde 33bin kişi olması için elinden geleni yapmalılar. Bilboardlar Maça davet görselleriyle süslemeli. Herkes yanına en az 1 kişiyi alarak ve en azından yanlarında birer Antalyaspor atkısıyla maça gelmeli. Bu görsel şöleni çocuklarımız da yakından görmeli ve Antalyaspor sevgileri bir kat daha artmalı. Bu yüzden herkes çocuklarını da maça getirmeli. Akhisar maçından alınacak galibiyet ligin ilk 5 sırasında yerimizi sağlamlaştıracak, hayalini bile kuramadığımız başarıların meşalesini yakacak belki de..

 

Mutlu haftalar.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok