Antalya
06.11.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Çevreci avukatlardan 'Mücadeleye devam' kararı
Çevreci avukatlardan  'Mücadeleye devam' kararı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu tarafından TBB Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu'yla ilişiği kesilen 23 avukat, İzmir Barosu'nda bir araya gelerek çevre ve ekoloji mücadelesine devam kararı aldı. Komisyon üyeliğinden haksız ve etik dışı yollarla tasfiye edildiklerini vurgulayan avukatların ortak açıklamasında, "Daha önce ifade ettiğimiz üzere, bizler öteden beri içinde yer aldığımız çevre ve ekoloji mücadelesini bulunduğumuz bütün mecralarda sürdürmeye devam ediyoruz, bundan sonra da yaşamı savunmaya devam edeceğiz" denildi. Açıklamada imzası bulunan avukatlar arasında Antalya Barosu'ndan Tuncay Koç yer alıyor.

 

DAHA ETKİN YER ALMALI

"Hükümetlerin uyguladığı kapitalist kalkınmacı politikalar ve sermayenin doğaya ve yaşam alanlarına saldırısı sonucunda dünyanın geleceğinin tehdit altında olduğunun bilinciyle, çevre ve ekoloji mücadelesinin daha geniş ve etkili bir biçimde yürütülmesine ihtiyacın aciliyetini duyumsuyoruz" denilen açıklamada, "Bu ihtiyacın gereği olarak, bütün Baroların ekoloji mücadelesi içinde daha etkin yer alacağı bir mücadele hattının yaratılması, bu mücadele içinden doğacak dayanışma ve eşitlik dilinin başta TBB olmak üzere tüm Barolarda hakim olması gerekliliğinin farkındayız. Bu kapsamda sağlıklı çevrede yaşama hakkımızın korunmasına ilişkin mücadelenin yükseltilmesi için bütün meslektaşlarımızla birlikte çalışma kararlılığımızı ve bunun için çaba göstereceğimizi paylaşmak isteriz" ifadelerine yer verildi.

 

AÇIKLAMADA İMZASI OLANLAR

Açıklamada imzası bulunan avukatların isimleri şu şekilde: Berna Babaoğlu Ulutaş (İzmir Barosu, Bedrettin Kalın (Artvin Barosu), Cömert Uygar Erdem (Ankara Barosu), M. Fevzi Özlüer (Ankara Barosu), Şehrazat Mercan (İzmir Barosu), Eralp Atabek(Bursa Barosu), Bülent Kaçar (Edirne Barosu), Cem Altıparmak (İzmir Barosu), Erol Çiçek (Bursa Barosu), Sevim Küçük (Mersin Barosu), İsmail Hakkı Atal (Adana Barosu), Ziynet Özçelik (Ankara Barosu), Ş. Can Atalay (İstanbul Barosu), Dr. Mehmet Bülent Tokuçoğlu (Aydın Barosu), Tuncay Koç (Antalya Barosu), Ali Furkan Oğuz (Çanakkale Barosu), Emre Baturay Altınok (Ankara Barosu), Arif Ali Cangı (İzmir Barosu), Yakup Şekip Okumuşoğlu (Zonguldak Barosu) , Melike Özman (Samsun Barosu), Coşkun Molla (Edirne Barosu), Ömer Turgut Erlat (İzmir Barosu), Enis Dinçeroğlu (İzmir Barosu).  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: