Antalya
06.11.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Korolardan 'vefa' konseri
Korolardan 'vefa' konseri

 

MURATPAŞA Belediyesi Gençlik Orkestrası, Alyazma Kadın Korosu, Bamteli-Sarızeybek ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği korolarının Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde düzenlendiği 'Atatürk ve Cumhuriyet'e Vefa Konseri'nin kapanışında tüm salon hep birlikte İzmir Marşı'nın seslendirdi.

 

Muratpaşa Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'ne uzanan hafta dolayısıyla Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde 'Cumhuriyet ve Atatürk'e Vefa Konseri' düzenledi. Konser için Muratpaşa Belediyesi'nin Gençlik Orkestrası, Alyazma Kadın Korosu, Bamteli- Sarızeybek ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği koroları aynı sahnede buluştu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde Türkan Şoray Kültür Merkezi'nin 677 seyirci kapasiteli ana salonu hınca hınç dolarken Başkan Ümit Uysal da eşi Ümran Uysal'la birlikte konseri takip etti.

İZMİR MARŞI İLE SONA ERDİ

Tiyatro sanatçısı Erdoğan Aydemir'in anlatıcı olarak yer aldığı konserde konuk sanatçılar Fulya Ölmez, Burcu Ezgi Doğan ve Alper Kuş orkestra ve koroya eşlik etti. 'Hoş gelişler ola' marşıyla başlayan konserde 'Vardar Ovası' gibi Atatürk'ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Görsel sanatlar öğretmeni Zeynep Akkaya da 'Seher Vakti' türküsüyle, İzmir Marşı'nı işaret diline çevirdi. Konser, hep birlikte söylenen İzmir Marşı'yla sona erdi.

BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI

Başkan Uysal, gecede yaptığı konuşmada, “İşte Muratpaşa'ya yakışan tablo budur" dedi. Türkan Şoray Kültür Merkezi'nin 26 Ekim'de, Türk Türkan Şoray'ın da katıldığı törenle açıldığını belirten Başkan Uysal, 3 koro ve Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası'nın buluştuğu Atatürk ve Cumhuriyet'e adanan bu konserin son derece anlamlı olduğunu söyledi. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: