Antalya
05.11.2018
A
EKONOMİ
Kasımda enerji konuşulacak
Kasımda enerji konuşulacak

Enerji konusu Kasım ayında adeta gündemin baş maddesi haline geldi. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi ve Türkiye Enerji Kongresi ile başlayacak etkinlikler ay sonunda SOLARTR2018 ile enerji konusu A’dan Z’ye ülke gündemini oluşturacak.

Haber: Işık TUNÇEL 

Türkiye'nin yenilenebilir enerjide yatırımları devam ederken, bir yandan da enerji verimliliği temalı çalışmalar da enerji oyuncuları kadar sivil toplum kuruluşlarının da odağı halinde. 5-6 Kasım tarihinde Ankara’da düzenlenecek Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi ile başlayacak enerji etkinlikleri, 8-9 Kasım’da yine Ankara’da gerçekleşecek Türkiye Enerji Kongresi ve Fuarı (EIF 2018) ile tüm enerji oyuncularını bir araya getirecek. Etkinlikler ay sonunda bu kez güneş enerjisi oyuncularını ve yatırımcıları İstanbul’da düzenlenecek SOLARTR2018 ile buluşturacak ve enerji konusu Kasım ayında A’dan Z’ye ülke gündemini oluşturacak.

RÜZGAR, 7.KEZ TÜREK’TE ESECEK

 Bu yıl 7’incisi düzenlenecek Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi 5-6 Kasım tarihlerinde Ankara Sheraton Hotel’de yapılacak. TÜREK’te konuşulacak ana başlıklar ise Türkiye’de rüzgar politikaları, rüzgar yatırımları, yeni nesil rüzgar türbinleri nereye gidiyor şeklinde sıralanabilir.

EIF 11. KEZ DÜZENLENECEK

11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı EIF 2018, 8 – 9 Kasım 2018 tarihinde Ankara Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.Enerji sektörünün en büyük yatırımcıları, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirecek 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı, Kasım’ın 2. haftasında Ankara Congresium’ da gerçekleşecek. EIF’de enerji depolama, dijitalleşme, akıllı şebekeler ve elektrikli araçlar yeni konu başlıkları arasında yer alıyor.

SOLARTR

Dünyada ve Türkiye’de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alan SOLARTR, bilim ve teknoloji ağırlıklı uluslararası bir konferans ve sergi etkinliği olarak Türkiye’deki güneş dostlarıyla buluşacak. 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul Sanayi Odası’nda düzenlenecek SOLARTR 2018’de binaların yenilenmesinde güneş enerjisi kullanımı, güneş enerjisi teknolojileri (PV, Isıl) ve yeni eğilimler, güneş enerjisinde yenilikçi finansman modelleri Enerji depolama sistemleri gibi konular masaya yatırılacak. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: