Antalya
01.11.2018
A

Antalyaspor’un 3 gün arayla Karadeniz takımları ile oynadığı iki maç, önemli ipuçları verdi.

Trabzonspor maçından başlayalım:

Savunmada Diego’nun liderliği tartışılmaz, Doukara belli bir çizgide katkı sunmaya devam ediyor. Alternatifsizlik nedeni ile görevini yapan oyuncular mevcut. Sağda Nazım, solda Cissokho kapasitelerine göre katkı sunmaya çalışıyorlar.

Ancak Hakan Özmert olmadığı zaman, takımın hücum gücü ve üretkenliği tükeniyor. Trabzonspor maçının verdiği en önemli mesaj buydu. Ve Bülent Korkmaz’ın Hakan’ı oyundan alması, o maçın kazanılamamasında en önemli etken olmuştur.

Mevlüt Erdinç, Barrada, Vainqueur, Zeki, Olcan gibi kaliteleri ve tecrübeleri belli oyuncular da takıma katıldığında Antalyaspor ligde daha rahat konumda olacaktır.

Bir başka Trabzon takımı Yomraspor ile oynanan maça gelince…

Antalyaspor maça tamamen yedek futbolcularla çıktı.

Hangi takımın 3. Lig’de mücadele ettiğini anlayamadık. Bir maç bu kadar küçümsenmez, hiçbir takımın futbolcusu da bu kadar vurdumduymaz oynayamaz.

Bahadır Öztürk, kalitesi, istikrarı ve soğukkanlılığı ile maçın en iyi oyuncusuydu. Yerinde müdahaleleri sayesinde neredeyse top geçmedi.

Abdelaziz Barrada’nın ayağına top çok yakışıyor. Verdiği paslar, attığı şutlar ve adam eksiltmede gösterdiği hünerleri, maçın temposunu bile değiştirdi. Ancak fizik olarak tam hazır olmadığı için birçok pozisyonda istediklerini yapamadı.

Birkan Öksüz, potansiyeli belli bir oyuncu. Ancak 3. Lig takımına karşı takımının isyan eden birkaç oyuncusundan biriydi. Maçı kramplar içinde tamamladı. Tecrübe eksikliğine rağmen Yomraspor maçında takım öne çıkan isimleri arasında yer aldı.

Kaleci Ferhat Kaplan’ı, kurtardığı 3 penaltı için kutlamalıyız.

Bunun dışındaki oyuncular idare etti. İyi oynayan da vardı, berbat olan da. Ancak bazı futbolcuların rakibi küçümsediği, yürümekten dahi imtina ettiği çok net görüldü.

Mevlüt Erdinç ilk kez topla buluştuğunda dakikalar 41’i gösteriyordu.

Rakip kim olursa olsun, maç hangi kategoride olursa olsun, Antalyaspor forması ile sahaya çıkan hiçbir futbolcunun böyle davranmaya hakkı yok.

Yomra maçında görev alan futbolcuların büyük bölümü böyle olunca, Bülent Korkmaz’ı eleştirme hakkımız kalmıyor.

Yedek bıraktığı oyuncu küsüyorsa, kendisini hazır tutmuyor

Paylaş
ETİKETLER:
Yok