Antalya
01.11.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Uluslararası İNES Kongresi başladı
Uluslararası İNES Kongresi başladı

TÜRKİYE'nin en büyük katılımlı kongrelerinden biri olan Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi'nin (İNES) 4'üncüsü, Alanya Belediyesi ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nin katkılarıyla Alanya'da başladı. Alanya'daki bir otelde 30 Ekim- 3 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 4. İNES Uluslararası Akademik Araştırma Kongresi başladı. Eğitimden sağlığa, sanattan spora, tarımdan ekonomiye kadar birçok farklı alandan akademisyeni bir araya getiren kongrede 4 gün boyunca 970 bildiri, 2 panel ve 8 de konferans gerçekleştirilecek.

KATILIM YOĞUN OLDU

Eğitimin başkenti olma yolunda hızla ilerleyen Alanya, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası İNES Akademik Araştırma Kongresi'ne 3'üncü kez ev sahipliği yapıyor. Son 2 yılda yaklaşık 2500 bilim insanının katıldığı kongrenin bu yılki açılış konferansına Kaymakam Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Prof. Dr. Caner Taslaman, Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, Prof. Dr. İbrahim Uslu, Prof. Dr. Hayati Akyol, Prof. Dr. Neriman Aral, Dr. Kerim Sarıgül gibi alanlarının tanıdık simalarıyla birlikte ulusal ve uluslararası çapta yaklaşık 700 civarında akademisyen katıldı.

GÖRÜŞLER ÖNEMLİ

Kongrenin açılış konferansında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eğitimin Alanya için çok önemli bir noktada olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Eğitim, bizim olmazsa olmaz materyallerimizdendir. Şehrimizin eğitimin ışığında, bilimsel veriler doğrultusunda gelişen ve büyüyen bir kent olmasını istiyoruz. Yaptığımız her işte, ürettiğimiz her hizmette, hazırladığımız her projede en doğruyu, en iyiyi, en güzeli yakalamak için üniversitelerimizin kapısını çalıyoruz, değerli akademisyenlerimizin görüş ve önerilerine başvuruyoruz." (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: