Antalya
31.10.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Özkul'dan üniversite vaadi
Özkul'dan üniversite vaadi

Konyaaltı Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olan eczacı optisyen Nuri Özkul, "Belediye başkanı olduğumda Konyaaltı'na üniversite yaptıracağım" dedi. "Başkalarının 20 yılda yaptığını ben beş yılda yaparım" diyen Nuri Özkul, "Genel Merkez, 'Senin yerin Büyükşehir' derse de şaşmam" ifadelerini kullandı.  CHP'nin Konyaaltı Belediye Başkanlığı aday adaylarından Nuri Özkul, Antalyalı gazetecileri ağırladığı toplantıda, belediye başkanı seçilmesi durumunda Konyaaltı'na üniversite yaptıracağı sözünü verdi. Üniversiteyi Konyaaltı Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kuracağını ifade eden Nuri Özkul, "Üniversitemiz yurtdışından öğrencilerin geleceği, yurtdışına öğrenci gönderecek çağdaş, evrensel ölçekte bir üniversite olacak" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN GÖZ KIRPTI

"'Bir arkadaşım Konyaaltı'nda 15 aday adayısınız. Senin diğerlerinden farkın ne?' diye sordu. Benim diğerlerinden farkım, birim zamanda en hızlı hizmet üreten adam olmam. Başkalarının 20 yılda yaptığını ben 5 yılda yapacağım. Büyükşehir adaylığı da gönlümden geçiyor. Genel Merkez, 'Senin yerin Büyükşehir' derse de şaşmam. Bir ilçemizle ilgili teklif geldi, Büyükşehir için de gelirse şaşmam" dedi.

HERKESİN BİR YOĞURT YİYİŞİ VAR

"Başkalarının 20 yılda yaptığını ben 5 yılda yaparım derken Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i başarısız bulduğunuzu mu kastetmiş oluyorsunuz? şeklindeki soruyu cevaplayan Özkul, " Onu kast etmedim. Herkesin bir yoğurt yiyişi, bir meşrebi var. Muhittin Başkan başarılı, ama ben daha iyisini yaparım" ifadelerini kullandı. 

HER KESİMDEN OY ALIRIM

İçerisinde bulunduğu optik sektöründe öncü rol üstlenerek, Antalya ve Akdeniz Bölgesi Gözlükçüler Derneği'ni kurup bir dönem kurucu başkanlığını yaptığını; Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği'ni kurarak, on yıldır başkanlığını yürüttüğünü, Hasta Hakkları Kurulu ve Antalya Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’nda halkın ve hastaların yanında durduğunu; Konyaaltı Belediyesi'nde beş yıl meclis üyeliği yaptığını belirten Nuri Özkul, şöyle konuştu: "Başarılı bir işadamıyım. İki çocuğum var onlar da başarılılar. 30 yıldan beri 4 - 5 mağaza işletiyorum. 250 bin kayıtlı müşterimiz var. Konyaaltı adayları arasında en çok tanınan isim benim. Her zaman mağdurun, mazlumun yanında oldum. Aday olmam durumunda sadece Konyaaltı için değil, Büyükşehir için de toplumun her kesiminden oy alırım."  Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: