Antalya
27.10.2018
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
Nuri Özkul'dan adaylık açıklaması
Nuri Özkul'dan adaylık açıklaması

Eczacı Nuri Özkul,  partisinin ilçe binası önünde düzenlediği bir törenle CHP'den Konyaaltı Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı açıklamasında bulundu.  Özgeçmişiyle ilgili bilgiler vererek konuşmasına başlayan Nuri Özkul, "Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdim. Fakültede optik eğitimi de aldım. Gençlik yıllarımda Halkevleri'nde yöneticiydim. Daha sonra CHP Gençlik Kolları'nda görev yaptım. Devrimci gençlerin siyasetten uzak kalması mümkün değildir. 78 kuşağı olarak ülke sorunlarımıza oldukça duyarlıydık. Hiçbir zaman yitirmediğim bu duyarlılığı partim CHP çatısı altında devam ettiriyorum" dedi.

ANTALYA'YI ÇOK İYİ BİLİYORUM

İçerisinde bulunduğum optik sektöründe öncü rol üstlenerek, Antalya ve Akdeniz Bölgesi Gözlükçüler Derneği'ni kurup bir dönem kurucu başkanlığını yaptığını; 2001 yılında Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği'ni kurarak, on yıldır başkanlığını yürütmekte olduğunu, Hasta Hakkları Kurulu ve Antalya Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’nda halkın ve hastaların yanında durduğunu; Konyaaltı Belediyesi'nde beş yıl meclis üyeliği yaptığını, Kent Konseyi'nde uzun yıllar görevler üstlendiğini belirten Nuri Özkul, "Antalyamızın ve Konyaaltımızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Deneyimlerimi Belediye Başkanı olarak Antalya ve Konyaaltı halkıyla paylaşmak için aday adayı olmaya karar verdim" diye konuştu.  

BÜYÜKŞEHİR'E DE OY GETİRECEĞİM

Önümüzdeki günlerde çalışma ofisi oluşturup projelerini ayrıntılı olarak burada paylaşacağını belirten Nuri Özkul, "Siyaset matematik işi. 2014 seçiminde bu hesabı iyi yapamadığımız için Büyükşehir'i kaybettik. 31 Mart öncesinde aynı hatalara düşmezsek; parti içi iktidar hesabıyla aday belirleme yoluna gitmez, seçim sürecini iyi değerlendirirsek Büyükşehir'i de alırız. Konyaaltı için ismi açıklanacak aday sadece Konyaaltı'na değil Büyükşehir'e de oy getirecek, enerji katacak bir isim olmalı. Kutuplaşmalara, ayrışmalara yer vermeyecek, kutuplaşma ve ayrışmadan uzak duran isimler bu beklentilere cevap verebilir. Bu özelliklere sahip olduğumu, sadece Konyaaltı'na değil, Büyükşehir'e de yeni oylar getireceğimi, enerji aktaracağımı düşündüğüm için Konyaaltı Belediye Başkanlığı'na talip oldum; aday adaylığı başvurumu yaptım. Benimle birlikte olduğunuz, bana destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: