Antalya
26.10.2018
A
GENEL , GÜNCEL
YÖREX'e 1 günde 40 bin ziyaretçi
YÖREX'e 1 günde 40 bin ziyaretçi

ANTALYA Ticaret Borsası'nın (ATB) bu yıl 9'uncusunu düzenlediği Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), ilk günde 40 bin ziyaretçi sayısına ulaşarak, Antalya'da bir fuara bir günde gerçekleşen en çok ziyaretçi rekorunu kırdı.

 

 

ATB'nin 'Sizin Oraların Nesi Meşhur' sloganıyla bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği YÖREX, 24 Ekim'de kapılarını açtı. ATB Başkanı Ali Çandır, Türkiye'nin 72 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden 485 firmanın yüzlerce yöresel ürünü sergilediği fuarın, ilk günde 40 bin ziyaretçi sayısına ulaştığını açıkladı. Türkiye'nin 7 bölgesinden onlarca ilden getirilen yöresel lezzetler ve değerlerin sergilendiği fuarı, 5 gün boyunca 200 bin ziyaretçi hedefi açıkladıklarını hatırlatan Ali Çandır, "İlk günkü 40 bin ziyaretçi sayısı 5 gün sürecek YÖREX için hedeflediğimiz 200 bin ziyaretçi rakamını aşacağımızı gösteriyor. Fuarımıza büyük ilgi gösteren Antalya halkına ve diğer illerimizden katılan misafirlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

İLK GÜN REKORU

Çandır, YÖREX'in ilk gününde ulaştığı 40 bin ziyaretçi sayısının Antalya'da bir fuara bir günde gerçekleşen en büyük ziyaretçi rakamı olduğunu da söyledi. YÖREX'in Türkiye'de yöresel ürünlerin korunması ve katma değerli ürüne dönüştürülmesi amacıyla dokuz yıldır YÖREX'in coğrafi işaret farkındalığı konusunda büyük katkı ortaya koyduğuna da işaret eden Çandır, bugün Türkiye'de coğrafi işaretli ürün sayısının 379'a yükseldiğini, başvuru işlemleri devam eden ürün sayısının da 413 olduğunu açıkladı. (DHA)
 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: