Antalya
25.10.2018
A
GENEL , GÜNCEL
CHP’de yarın son gün
CHP’de yarın son gün

CHP’de aday adaylığı başvuru  süresi yarın sona eriyor. CHP’lilerden Büyükşehir başta olmak üzere 19 ilçeye yoğun talep var

CHP’de yerel seçimler için aday adaylığı başvuruları yarın sona eriyor. CHP'de adaylık için resmi başvurusunu yapan ilk isim Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal oldu. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek aday olarak gösterileceği açıklamasında bulundu. CHP'de Büyükşehir için adaylık beklentisinde olan diğer isimler Milletvekili Çetin Osman Budak ve geçmiş dönem milletvekili - Büyükşehir belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın. CHP'de Konyaaltı ve Muratpaşa başta olmak üzere ilçelerde de aday adayı bolluğu yaşanıyor.

MURATPAŞA

Ümit Uysal’ın Büyükşehir adaylığı için başvuruda bulunmasının ardından Ömer Melli, Sibel Gezen, Murat Bulat, Mustafa Reşat Oktay ve Barış Bulut, resmi başvurularını yaparak Muratpaşa Belediye  Başkan adaylığına talip olduklarını açıkladılar.

KONYAALTI

Aday bolluğu yönünden ilk sırada yer alan Konyaaltı’nda Ali Abbas Yılmaz, Orhan Budak, Sevgi Doğan, Süleyman Özdemir, Necati Kök, Nuri Özkul, Hüseyin Akyıldız, Semih Esen, Halil Zengin, Süleyman Özdemir, Ali İhsan Görmez, Süleyman Sakin, resmi başvurusunu yapan isimler oldu. Konyşaaltı için CHP'de Sebahat Çevik ve Mehmet Balık da aday olduklarını açıkladılar. Çevik ve Balık kamu kurumu görevlisi oldukları için resmi başvuruda bulunmadılar.

KEPEZ

CHP Kepez'de başkan adaylığı için resmi başvuruda bulunan isim olmadı. İlçe eski başkanı Garip Erdoğan, Burdurlular Derneği Başkanı Önder Kurnaz'ın adaylık yarışı için genel merkez bağlantılarına olduğu gibi partililer arasındaki çalışmaya da hız verdikleri belirtiliyor. CHP Kepez adaylığı için adı geçen üçüncü isim İlçe Başkanı Servet Yıldız.

DÖŞEMEALTI

Döşemealtı'nda Belediye Başkanı Turgay Genç’in adı Konyaaltı ile de geçiyor. Turgay Genç'in Konyaaltı adayı olması durumunda CHP adaylığı için başkan yardımcılığı ve meclis üyeliği görevlerini yürütmekte olan Zafer Yörük'ün aday gösterileceği konuşuluyor.

AKSU

Başka başvurunun yapılmadığı Aksu’da eski belediye başkanı İsa Yıldırım'ın CHP adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. İlçe yönetiminin desteği de Yıldırım'dan yana. 

KAŞ

CHP'de aday adaylığı bereketi yaşanan bir başka ilçe Kaş. CHP İlçe Başkanı Ulaş Akbaş aday olmak için görevinden istifa etti. Hayri Süt, Yusuf Ziya Akçay, Erkan Demirci Kaş'ta aday adaylığı başvurusunda bulunan diğer isimler.

KUMLUCA

Kumluca’da resmi başvuruyu yapan tek isim aday adaylığını Antalya genelinde ilk açıklayan isim olan eski il yöneticisi Mustafa Köleoğlu oldu. CHP Kumluca adaylığı için geçtiğimiz dönem adayı İsa Güzel’in de adı geçiyor.

KEMER

Kemer’de mevcut belediye başkanı Mustafa Gül ile Göynük eski belediye başkanı Necati Topaloğlu resmi başvurularını yaptı.

DEMRE

Batı ilçelerinden Korkuteli, Demre, Finike ve Elmalı'da adaylık başvurusunda bulanan olmadı. Bu ilçelerde Saadet Partisi ve İyi Parti ile ittifak arayışları içinde olunduğu belirtiliyor.

SERİK

Serik’te İbrahim Demir ve Himmet Cansız belediye başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu yapan isimler oldu.  

MANAVGAT

Manavgat’ta Şükrü Sözen’in yeniden aday gösterilmesi bekleniyor. Manavgat'ta aday adaylığı için resmi başvuruda bulunan tek isim ilçe eski başkanı Mustafa Akkuzu.  

AKSEKİ

Akseki’de belediye meclis üyesi Erdoğan Erdoğan ve Sarıhacılar'da gerçekleştirdiği düğmeli evler projesiyle tanınan turizmci Mustafa Kavasoğlu CHP'den aday adaylığı için başvuru yaptılar.

İBRADI

İbradı’da başkan adaylığının en güçlü ismi mevcut başkan Serkan Küçükkuru. İl Genel Meclisi eski üyesi Ali Erkan, İbradı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şükrü Ülker, İbradı'da CHP'den aday adaylığı başvurusunda bulunan diğer isimler.  

GÜNDOĞMUŞ

Gündoğmuş’ta CHP adaylığı için başvuruda bulunan olmadı. Seçimde İyi Parti'yle işbirliğine gidilmesi ya da İyi Parti'nin çıkaracağı adayın desteklenmesi üzerinde duruluyor.

ALANYA

Alanya'da CHP'den adaylık başvurusunda bulunan isim olmadı. Mahmutlar Belediye eski başkanı Murat Can, ilçe eski başkanları Ali Takavut ve Şengül Yeşildal, aday adaylığı başvurusunda bulunma ihtimali olan isimler.  

GAZİPAŞA

Gazipaşa CHP'de aday bolluğu yaşanan bir başka ilçe. Belediye eski başkanlarından Ali Güzel'le birlikte Yavuz Çelik, Hidayet Bilgiç, Selçuk Özdemir, Mehmet Ali Yılmaz, Murat Özçelik, Gazipaşa Belediye Başkanlığı için CHP'den adaylık başvurusunda bulundular. Bu isimlere belediye eski başkanı Cem Burak Özgenç’in de başvuru yapması bekleniyor.  Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: