Antalya
25.10.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Konyaaltı sahilinde kumar oynatmayız
Konyaaltı sahilinde kumar oynatmayız

Konyaaltı sahilinin Hülya Koçyiğit’in damadına peşkeş çekildiğini iddia eden CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Budak, “Sahilimiz üzerinde kumar oynatmayız” dedi

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Konyaaltı sahilinin Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki övgü dolu cümlelerinin ardından Hülya Koçyiğit’in damadına peşkeş çekildiğini ileri süren CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Budak, “Dünyanın eşsiz sahillerinden biri olan Konyaaltı sahili üzerinde kumar oynanıyor. AKP’li Menderes Türel Büyükşehir’e seçildikten sonra bu sahili Konyaaltılıların elinden aldı. Birkaç yıl halkın gözünü boyadıktan sonra da yandaş bir damada peşkeş çekti” diye konuştu.

 

İHALEDE USULSÜZLÜK İDDİASI

Alkoçlar’ın konkordato zırhının ardına saklandığını belirten Budak, “Sahilimiz 8 yıllığına bu firmaya verildi. Türel şimdi bir yıllık kiranın peşin alındığını söylüyor. Bu zaten böyle olur. Peki bundan sonra neler yaşanacak? Türel, ‘Bizim sözleşme yaptığımız firmanın konkordatoya yönelik durumu söz konusu değil’ diyor. O zaman sözleşme hangi şirketle yapıldı? Alkoçlar’la yapılmadıysa, şartnamede yer alan ‘son 10 yıl içinde Turizm Bakanlığı’ndan belgeli, en az 1500 yataklı 5 yıldızlı otel ya da birinci sınıf tatil köyü işletmeciliğine ek olarak 10 yıl içinde A Grubu Seyahat Acentesi işletmeciliği’ kriteri ihlal edilmiş demektir. İhalede usulsüzlük var. Konyaaltı halkına ait sahille, sahilimizle birileri kumar oynuyor. Bu kumarı bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: