Antalya
23.10.2018
A

 

Sayın Başkana bu köşeden defalarca seslendim. Stada ve Takıma sponsor bul diye. Ancak bu bir türlü becerilemedi. Fakat bu yönde geçen hafta içinde sembolik de olsa küçük bir adım atıldı. Barbaros ortaokuluna öğrencilerin Antalyaspor formasıyla gelebilecekleri, yani Antalyaspor formasının öğrenci forması sayılabileceği ilan edildi. Bu maksatla Diego ve Zeki okulu ziyaret edip öğrencilerin formalarını imzaladılar. Bu konuya dikkat çekmek için de takım Alanyaspor maçına Barbaros Ortaokulu’nun ismini yazan göğüs reklamıyla çıktı.

Aslında Antalya il sınırları içindeki okulların tamamında uygulansa güzel bir proje. Geliştirilmesi lazım. Bu yolla hem forma satışında hem de taraftar sayısının artışında hatırı sayılır bir rakama ulaşılabilir. Desteklenmeli. Ancak Başkanın asli görevi kulübe sürekli gelir getiren projelere imza atmaktır. Bu vesileyle Başkanın dikkatini sponsorluk konusuna bir kez daha çekmek istiyorum. Son olarak dibimizden bir örnek verip, bu konuyu şimdilik kapatalım. Alanyaspor’un stadının adı Bahçeşehir Okulları Alanya Stadyumu.
            Dünyanın her yerinde iki kardeş takımın maçının sonucu önceden bellidir. Gollü beraberlik. Çünkü iki camiada birbirlerine sempatiyle yaklaşmaktadır. Bunun adı şike değil gerçekliktir. Ancak  yazılı olmayan bu kural bizim takımlarımız için geçerli değil. Kıran kırana bir maç oldu. İlk yarıyı Doukara’nın boş kaleye attığı golle 1-0 önde kapattık.2.yarıda saldıran ve saldırdıkça hırçınlaşan bir Alanyaspor vardı. Sahada ve neticede Sisse oyundan
atıldı ve 10 kişi kaldı ev sahibi. Maçın son bölümlerinde takım halinde yoruluyoruz. Klasik deyişle enerjimizi 90 dakikaya yayamıyoruz. Daha öncede bu konuya dikkat çekmiştim. Teknik heyet dikkat..
             Sonuç olarak galibiz ve puan cetvelinde çok çok iyi bir sıradayız. Şimdi güncel soru şu; bu takım buraya oynadığı futbolla mı geldi? Şansla mı? Cevap: Nasıl geldiyse geldi, önemli olan gelmek. Hoşça kalın. İyi haftalar.

is ekipleri olayla ilgili tutanak tuttu. Kaza yapan araç çekici yardımıyla çekildi. Kazada yaralanan olmadı. (DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok