Antalya
22.10.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Polat Balkan, ikinci kez başkan
Polat Balkan, ikinci kez başkan

Antalya Barosu Genel Kurulu’nda oy kullanan avukatların bin 184’ünün oyunu alan Polat Balkan yeniden başkan seçildi. Diğer adaylardan Can Ercan 902 oy alırken tek kadın aday olan Makbule Tanış ise 419 oyda kaldı.

                     

Türkiye’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra dördüncü büyük barosu olan Antalya Barosu'nda avukatlar, yeni başkanlarını ve yönetim kurulunu seçmek üzere dün sandık başına gitti. Mevcut başkan Polat Balkan’ın tekrar aday olduğu seçimde Can Ercan ile Makbule Tanış’ın listeleri de yarıştı.

3 ADAY YARIŞTI

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirilen genel kurulda başkan adayları ve yönetim kurulu üyeleri avukatları kapıda karşıladı. Oy kullanma işlemi sabah erken saatlerden akşam 17.00’a kadar devam etti.  İyi Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı da oy kullanmak için gelerek adaylarla tek tek sohbet etti. Antalya Barosu'na kayıtlı avukatlardan 1184’ünün oyunu alan Polat Balkan yeniden başkan seçildi. Can Ercan 902, Makbule Tanış ise 419 oy aldı.  Polat Balkan, sonuçlar açıklandıktan sonra tebrikleri kabul etti. Yeniden bu görevi layık gören meslektaşlarına teşekkür eden Balkan, diğer adayları da tebrik etti.

BALKAN'IN LİSTESİNDE 4 FİRE 

Kesin olmayan sonuçlara göre; Polat Balkan'ın listesinde yer alan Evrim Ercan, Özhan Karazeybek, Çağlar Şener, Lider Tanrıkulu, Cenk Soyer ve Can Ercan'ın da listesinde yer alan Mehmet Fettahoğlu yönetim kuruluna girerken, Feden Şengün Coşkun, Hidayet Canruh, Metin Acar, Ahmet Delikanlı  liste dışı kaldı. Diğer aday Can Ercan'ın listesinde yer alan Alper Köleoğlu ile Mehmet Kaya listeyi delerek yönetim kurulunda yer aldı. Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine bağımsız aday olan Ali Çağdaş Bozaner ile Salim Aykut da meslektaşlarının oyuyla yönetime giren isimler arasında yer aldı. Böylece 10 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeliğine 6 isim Başkan Polat Balkan'ın listesinden seçilirken, 2 kişi bağımsız 2 kişi de diğer aday Can Ercan'ın listesinden yönetime girdi. 

TUNCAY KOÇ LİSTEYE GİREMEDİ

Türkiye Barolar Birliği Delegeliğine Antalya Barosu eski Başkanı Alper Tunga Bacanlı, Guler Yılmaz Bırol, Cengızhan Gököz , Soner Ustaoglu, Zafer Koken, Hasan Ugur, Ali Celik, M.Murat Bilgin, Gülcihan Türe,  Mehmet Simşek, Salih Erbay, Dilek Zeybekoğlu, İsmet Hancı, Oğuz Sarıcobanoglu ve Seyfi Gündüz seçildi. TBB adayı olan Tuncay Koç ile Kadir Çetinkaya'nın listeye girememesi dikkat çekti. 

DİSİPLİN KURULU VE DENETLEME KURULU

Disiplin Kurulu üyeliğine, Serap Demircan, Canan Nilgün Debreli, Serife Altınkan, Nevra Göbelek ve Ali Şan

Denetleme Kurulu üyeliğine, Mücella Korkmaz, Murat Yıldırım ve Mehmet Bahattin Belen seçildi.

GENEL KURULDA KONUŞTU

Seçimden bir gün önce genel kurulda konuşan Polat Balkan, Antalya Barosu'nun kuruluş felsefesine uygun şekilde, Atatürkçü, cumhuriyetçi ve demokrat çizgisini koruduklarına dikkat çekti. Balkan, “Bütün zorluklara, yaşanan riskli sürece rağmen iyi işler yaptığımızı düşünüyoruz. Eksiklerimizi hatalarımızı da gördük. Şunu bilmenizi istiyorum bütün yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte, Türkiye Barolar Birliği geleneği çizgisinde, dayanışma içinde görev yapmaya çalıştık. Eksiklerimizden, hatalarımızdan söz ettim ama içtenliğimizden ve samimiyetimizden kuşku duymamanızı rica ediyorum" ifadelerini kullandı.  Müzeyyen Yüce –Mustafa Koç

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: