Antalya
19.10.2018
A

 

Yerel seçim hazırlıklarının en hareketli partisi CHP'de aday adaylığı başvuruları bugün son buluyor. CHP'de aday adaylığını açıklayan ya da açıklaması beklenen isimler şu şekilde:

 

                                                           ***

Büyükşehir için Çetin Osman Budak, Muhittin Böcek, Mustafa Akaydın, Ümit Uysal, CHP Genel Merkezi tarafından adaylığının açıklanmasını bekleyen isimler. Ümit Uysal gösterişli bir toplantıyla aday adaylığını ilan ederken, Muhittin Böcek ikinci kez adaylığını ilan etti. Budak ve Akaydın, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve genel merkez ekibinin tercihine saygı göstereceklerini bildirdiler.

 

                                                           ****

Muratpaşa ve Konyaaltı aday adayı sayısı bakımından rekora koşan ilçeler. Muratpaşa'da aday adaylığı başvurusu yapması beklenen isimler Ali Bahar, Deniz Filiz, Figen Çalıkuşu, Murat Bulat, Murat Özdemir, Ömer Melli, Sibel Gezen, Songül Başkaya, Vahap Tuncer şeklinde. Muratpaşa aday adayları arasında geçtiğimiz dönem milletvekili Devrim Kök'ün de adı geçiyor.

                                                           ****

Kepez aday adayları olarak Garip Erdoğan, Niyazi Nefi Kara, Önder Kurnaz isimleri telaffuz edilirken, parti genel merkezinin değerlendirme listesinde başarılı çalışmalarından dolayı İlçe Başkanı Servet Yıldız'ın da yer alabileceği belirtiliyor.

                                     

                                                           ****

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in Muhittin Böcek'in aday olmaması durumunda Konyaaltı adayı olma ihtimalinden söz etmiştik. Ayhan Abay, Semih Esen, Cansel Tuncer, CHP Konyaaltı adaylığıyla ilgili yaptırılan bir anketin özneleri arasında yer aldı. Sebahat Çevik, Ali Abbas Yılmaz, Orhan Budak, Sevgi Doğan, Necati Kök, Nuri Özkul aday aday adaylığını açıklayan isimler oldu. Ali İhsan Görmez aday adaylığı açıklamasını bugün 16.30'da yapacak. Ayhan Zor, Deniz Sayın, Emrah Kıvanç Mısırlıoğlu, Haydar Yıldırım, Mehmet Balık, Osman Ayık, Süleyman Sakin, Konyaaltı aday adaylığı ile ilgili adı geçen diğer isimler.

 

                                                           ****

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in adı hem Döşemealtı hem de Konyaaltı'yla birlikte konuşuluyor. Genç Konyaaltı adayı olursa başkan yardımcılığı görevini de yürütmekte olan CHP'li Meclis Üyesi Zafer Yörük'ün CHP'den Döşemealtı adayı olacağı, muhafazakâr kesimde etkili eski başkan Hasan Akalın'ın desteğini almak için CHP yönetiminin bu tür bir senaryo üzerinde durduğu söyleniyor.

 

                                                           ****

Aksu'da İsa Yıldırım'ın CHP adayı olduğu yönündeki söylentiler parti tabanında bir kesimin tepkisine yol açtı. Yıldırım'ın sık sık parti değiştirmesi, CHP'den ayrılırken gündeme getirdiği eleştiriler, bu tepkilerin nedeni oldu. 

 

                                                           ****

Kemer'de mevcut başkan Mustafa Gül, CHP adayının kendisi olacağına inanıyor. Kemer'de aday adaylığını açıklayan ikinci isim Göynük Belediyesi eski başkanı Necati Topaloğlu oldu.

 

                                                           **** 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in aday olmayabileceği yönünde beyanlarının olduğu; Sözen'in beyanlarının parti yönetimine yönelik bir alınganlığından kaynaklandığı konuşuluyor.  Manavgat'ta ilçe eski başkanı Mustafa Akkuzu aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu

 

                                                           ****  

İbradı'da mevcut başkan Serkan Küçükkuru'nun adaylığıyla ilgili parti genel merkezinden olur aldığı belirtiliyor.  İl Genel Meclisi eski üyesi Ali Erkan ve İbradı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şükrü Ülker, İbradı'da aday adaylığını açıklayan diğer isimler oldu.

****

Akseki'de Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Erdoğan aday adaylığı açıklamasını yaptı. Akseki'de İl eski başkanı Mustafa Erdem'in adaylığı üzerinde de duruluyor. Erdem'in kabul etmesi durumunda aday gösterileceği belirtiliyor.   

 

                                                           **** 

Serik'te Himmet Cansız, Kumluca'da Mustafa Köleoğlu, Kaş'ta Ulaş Akbaş aday adaylığı açıklamasında bulunan diğer isimler.

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok