Antalya
17.10.2018
A
POLİTİKA
CHP'de aday bereketi
CHP'de aday bereketi

​Yerel seçimler öncesi CHP’de aday bolluğu yaşanıyor.  Büyükşehir ve merkez ilçeler kadar, uzak ilçelerde de kıyasıya yarış yaşanıyor 

 

CHP'de Büyükşehir ve ilçe belediyeleri için başkanlık yarışında aday adaylığı bereketi yaşanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmak için Ümit Uysal ve Muhittin Böcek arasındaki yarış kulis faaliyetleri, toplantılar, ziyaretler, genel merkez görüşmeleri ve meydan toplantılarıyla kıyasıya devam ediyor. Milletvekili Çetin Osman Budak'ın, Uysal ve Böcek'le kamuoyu önünde yarış içine girmese de, genel merkez düzeyinde adaylık çalışmaları yaptığı, adaylık beklentisi içinde olduğu biliniyor.Adaylık yarışı için aynı hareket ilçelerde de söz konusu. CHP'de aday adaylığı konusunda en hareketli ilçe Konyaaltı.

 

MURATPAŞA İÇİN ADI GEÇENLER

Ümit Uysal'ın Büyükşehir aday adaylığını açıklamasının ardından Muratpaşa için il eski başkanlarından Ömer Melli'nin adı telaffuz edilmeye başlandı. Melli geçtiğimiz dönem seçimlerinde de adı Muratpaşa Belediyesi ile anılan bir isimdi. Figen Çalıkuşu, Deniz Filiz, Sibel Gezen, Songül Başkaya, Muratpaşa aday adaylığı için başvuru yapabileceği konuşulan diğer isimler.

 

KEPEZ: GARİP ERDOĞAN - ÖNDER KURNAZ

Kepez'de son günlerde mahalle toplantılarına hız veren önceki dönem ilçe başkanı Garip Erdoğan'ın aday adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Kepez aday adaylığı konuşulan bir başka isim Antalya Burdurlular Derneği Başkanı – CHP İl Gençlik Kolları eski başkanı Önder Kurnaz.

 

DÖŞEMEALTI: TURGAY GENÇ - ZAFER YÖRÜK

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in adı Muhittin Böcek'in aday olmaması durumunda Konyaaltı adaylığı ile ilişkilendiriyor. Turgay Genç Konyaaltı adayı olursa başkan yardımcılığı görevini de yürütmekte olan CHP'li Meclis Üyesi Zafer Yörük'ün CHP'den Döşemealtı adayı olacağı, muhafazakâr kesimde etkili eski başkan Hasan Akalın'ın desteğini almak için CHP yönetiminin bu tür bir senaryo üzerinde durduğu söyleniyor.

 

EN BEREKETLİSİ KONYAALTI

Belediye başkan adaylığı konusunda en hareketli ilçe Konyaaltı. Böcek'in aday olmaması durumunda Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in buraya kaydırılacağı sık konuşulan kulislerden biri. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir anket çalışmasında Turgay Genç'le birlikte  Ayhan Abay, Semih Esen,Cansel Tuncer isimleri de gündeme geldi. Konyaaltı için Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Mimar Sebahat Çevik, yeminli mali müşavir Ali Abbas Yılmaz, inşaat mühendisi Orhan Budak, Dr. Sevgi Doğan, Nuri Özkul aday adaylık açıklamasında bulunan isimler oldu. CHP'de Konyaaltı aday adaylığı konusunda adı geçen sürpriz bir isim daha var: Antalya'nın tanınmış turizmcilerinden TÜROFAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık. Konyaaltı'nda CHP'ye aday adaylığı başvurusunda bulunma olasılığı olanlar arasında Necati Kök, Haydar Yıldırım, Ali İhsan Görmez isimleri de telaffuz ediliyor.  

 

AKSU: İSA YILDIRIM

Aksu'da İsa Yıldırım'ın CHP adayı gösterileceği, Yıldırım'ın il ve genel merkez yönetimleri düzeyinde yaptığı görüşmelerden olumlu cevap aldığı konuşuluyor.

 

KEMER: MUSTAFA GÜL - NECATİ TOPALOĞLU

Kemer'de mevcut başkan Mustafa Gül, CHP adayının kendisi olacağına inanıyor. Gül, adaylık belirlemesinin yapılacağı şu günlerde ziyaret trafiğini de artırmış durumda. Kemer'de aday adaylığını açıklayan ikinci isim Göynük Belediyesi eski başkanı Necati Topaloğlu oldu.

 

MANAVGAT: ŞÜKRÜ SÖZEN - MUSTAFA AKKUZU
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'den aday adaylığı konusunda henüz bir açıklama gelmedi. Sözen'in aday olmayabileceği yönündeki beyanları, adaylığının açıklanmasını genel merkezden beklediğine yoruluyor. Manavgat'ta dün bir toplantı düzenleyen ilçe eski başkanı Mustafa Akkuzu, Manavgat Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayarak Sözen'e rakip oldu.  

 

İBRADI: SERKAN KÜÇÜKKURU - ŞÜKRÜ ÜLKER

İbradı'da mevcut başkan Serkan Küçükkuru'ya da rakip çıktı. İbradı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şükrü Ülker, "İbradı’nın tanıtımı, gelişimi ve kalkınmasına yönelik geçmiş yönetimler tarafından kaybedilen zamanı geri kazanmak, insan odaklı projelerle İbradı’ya hizmet etmek için İbradı Belediye Başkanlığı’na aday adayıyım" dedi.

 

SERİK: MEHMET BALIK-HİMMET CANSIZ

CHP'de Serik Belediye Başkan adaylığı için Birleşik Kamu iş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık'ın adı geçiyor. Balık'ın önümüzdeki günlerde aday adaylığı başvurusunu yapacağı belirtiliyor. Serik’e aday adayı olan bir diğer isim şair-yazar, antropolog Himmet Cansız oldu.

 

KUMLUCA: MUSTAFA KÖLEOĞLU

Kumluca Belediye Başkanlığı için CHP'de Mustafa Köleoğlu aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

 

KAŞ: ULAŞ AKBAŞ

CHP Kaş İlçe Başkanı Ulaş Akbaş, Kaş Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. 12 Ekim'de ilçe başkanlığından istifa eden Ulaş Akbaş, yaptığı yazılı açıklama ile aday adaylığını ilan etti.  Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: