Antalya
11.10.2018
A

 

Yerel seçimler yaklaştıkça kulisler hareketleniyor. Aday adayları ortaya çıkmaya başladı bile.

Kulisler bu kadar hareketliyken, girdiğimiz her ortamda tahminler soruluyor, yorumlar yapılıyor, favoriler açıklanıyor.

Yaklaşık 6 ay sonra yapılacak seçimler için bugünden tahminde bulunmak zor. Ancak girdiğimiz ortamlarda siyasetin içine o kadar çok çekiliyoruz ki; insanın rüyasına bile giriyor.

Önceki gece üzerimi açık bırakmış olmalıyım ki, çok enteresan bir rüya gördüm.

Parti veya aday ismi vermeden rüyayı anlatayım, yorumu olan bana da anlatsın.

Merkez ilçede görev yapan bir belediye başkanı, partisi tarafından kazanma ihtimali çok düşük bir belediyeye aday gösteriliyor. Onun yerine de partinin önde gelen abilerinden birisine daha yakın olan bir aday ortaya çıkıyor. Böylece o başkanın kafası koparılıyor.

Yine merkez ilçede görev yapan bir belediye başkanı, partisi tarafından aday gösterilmiyor. Geçmişten taşıdığı izler nedeni ile seçimlerden sonraki hayatı ise çekilmez bir hal alıyor.

Aynı şekilde mevcut bir merkez ilçe belediye başkanı, daha büyük bir ilçeden aday olmak için bastırsa da amacına ulaşamıyor. Aday gösterilmediği için de partisinin aleyhine çalışmalar yapıyor.

Bir partiden büyükşehir belediye başkanlığı için hazırlanan iki belediye başkanı, adaylar açıklandığında ters köşe oluyor. Bu adaylardan birisi son anda kendi belediyesinde devam ederken, diğeri elindeki koltuğu da kaptırıyor.

Rüya bu ya…

Mart ayında yapılacak seçimlerden sonra çok sayıda belediye başkanlığı koltuğu el değiştiriyor. Bazı koltuklar aynı partiden başka bir isme geçerken, bazı koltuklar ise parti değişikliği nedeni ile yeni sahibini bekliyor.

Tüm bunlar olurken, özellikle iki partide iç hesaplaşma had safhaya ulaşıyor. Küskünlükler, kırgınlıklar çok olmakla birlikte istediği aday gösterilmediği için partisi aleyhine çalışanlar çoğalıyor.

Ancak gördüğüm rüyadaki bir ayrıntı çok ilginç geldi. Partisinden büyükşehir belediye başkanlığına hazırlanan mevcut bir ilçe başkanına, bazı partilileri tarafından “Seçilirse seçimden sonra bizi satıp, karşı partiye geçer” gözüyle bakılıyor.

O kadar entrika dolu bir rüya ki; mantıklı bir yorum yapmak veya 31 Mart seçimlerine uyarlama konusunda ben yetersiz kaldım.

Bu rüyayı birkaç kişiye anlattım, yorumlayamadılar.

Ben hiç yorumlayamadım.

Anlattığım şablonlara uyan siyasetçi tahmini olan varsa yardımcı olsun.

Ben de bu tabiri olmayan rüyaya kafa patlatmaktan kurtulayım.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok