Antalya
11.10.2018
A
SPOR
Strateji değişti
Strateji değişti

İlk döneminde Samir Nasri ve Jeremy Menez transferleri ile adından söz ettiren Ali Şafak Öztürk, yönetim stratejisini değiştirdi. Öztürk, “Artan borç yükü ve döviz kurunun etkisi ile bundan sonra genç ve yerli oyuncular aağırlık vereceğiz” dedi

 

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, ilk döneminde yaptığı yıldız transferlerinin tutmadığını belirterek, kulübün artan borç yükü ve döviz kurundaki dalgalanma nedeni ile artık genç ve yerli transferlerine ağırlık vereceklerini böyledi.

YÖNETİLEMEZ HALE GELDİ

Bir önceki başkanlığı döneminde yaptığı Jeremy Menez ve Samir Nasri transferlerini, “Sonuç vermeyen doğru hamleler” olarak yorumlayan Öztürk, “Bazen doğru yaptığınız işler, doğru sonuç vermiyor, bazen de doğru gibi görünen olaylar yanlış oluyor. Uzun vadeli bir programdı. Nasri transferinde Vietnam’dan bile canlı yayın yapılmıştı. Ancak yaptığımız yatırımlar performans olarak geri dönmedi. Bu transferlerle gelir kalemleri hedeflemiştik, bunu da yapamadık. Antalya’nın turizm ve pazarlaması açısından önemli hamlelerdi. Gelir dengesi planlanmıştı ancak tutmadı. Takım içinde bazı dengeler de bozuldu ve yönetilemez hale geldi” dedi.

YERLİ VE GENÇ TRANSFER

İkinci kez başkan seçildikten sonra yönetim stratejisini değiştirdiklerini belirten Öztürk, yerli ve genç futbolculara yöneleceklerini anlattı. Kulübün çok ciddi bir borç yükünün olduğunu belirten Öztürk, “Önümüzdeki dönemin planlamasında çok daha temkinli davranmak zorundayız. Çünkü döviz kurunun artması kulüpleri çok zor durumda bıraktı. Gelecek planlamamızda daha genç ve yerli oyuncularla mücadele etmek var. Yıldız transfer beklentisi yok. Ayağımız yere basıyor. Mevlüt Erdinç’i çok iyi şartlarda kiralamak gibi maliyeti düşük yatırımlar yapabiliriz” şeklinde konuştu.

KORKMAZ’IN ELİ RAHAT DEĞİL

Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile daha genç ve mücadele gücü yüksek bir takım haline geldiklerini belirten Başkan Öztürk, şunları söyledi: “Ben bunu bir önceki dönemimde, yıldız transferler yapılmadığı zaman da görmemiştik. Şu anda sonuna kadar mücadele eden ve maçı bırakmayan bir takım var ortada. Bugüne kadar sakatlıklardan dolayı hocamızın eli rahat olmadı. Milli maç arasından sonra çok daha iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum. Bu nedenle bazı maçlarda sıkıntı yaşıyoruz. Ben de başkan olarak, oyun anlamında üst sıralarda olması  gereken bir takım bekliyorum. Bunu hocamızlada görüşüyoruz”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: