Antalya
11.10.2018
A
GENEL , GÜNCEL
HBVAKV’dan Cemevi teşekkürü
HBVAKV’dan Cemevi teşekkürü

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Ceyhan’da yaptırılan Cemevi açılışında konuşan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, kısa sürede teslim edilen Cemevi için belediyeye teşekkür etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Ceyhan ilçesinde yaptırılan Ceyhan Cemevi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılışa, Adana Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, CHP Genel Başkan Yardımcıları Akif Hamzaçebi ve Onursal Adıgüzel, CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer, Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Gani Kaptan, Alevi Kültür Derneği Genel Başkanı Doğan Demir, Alevi Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Gülsever, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KISA SÜREDE TESLİM EDİLDİ

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Ceyhan Cemevi ve Kültür Merkezi’nin yer aldığı arsanın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından sağlandığını ifade ederek, “Ardından da bir yıl gibi kısa bir sürede bitirilip tapusu ve mülkiyeti ile beraber, binanın içi de dayatılıp döşenerek teslim edildi. Bu hizmetinden dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi. Adana Şube Başkanı Sayım Yılmaz’ın ev sahipliğinde dün de Adana Cemevi’nde düzenlenen “Aşure Lokması’nda buluştuklarını hatırlatan Geçmez, “Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi. Müzeyyen YÜCE

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: