Antalya
10.10.2018
A
GENEL
ASAT'tan Muratpaşa'ya 105 milyon TL'lik yatırım
ASAT'tan Muratpaşa'ya 105 milyon TL'lik yatırım

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Muratpaşa ilçesine 4 yılda 105 milyon liralık altyapı yatırımı yaptı. 'Temiz şehir temiz yaşam' sloganıyla Antalya genelinde altyapı çalışmalarını sürdüren ASAT, Muratpaşa ilçesindeki eksikleri gideriyor. ASAT, 4 yılda Muratpaşa'nın içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu için yaklaşık 105 milyon liralık yatırım yaptı. Muratpaşa'da toplam 45 milyon liralık yatırımla 35 bin metre yağmur suyu drenaj çalışması gerçekleştirildi. Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerine 6 bin 500 metre Metin Kasapoğlu Caddesi'ne 3 bin 500 metre uzunluğunda kutu menfezler inşa edildi. Yağmurdan etkilenen mahallelerin başında gelen Kızıltoprak ve Yenigün mahallelerine de toplam 9 kilometre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı kazandırıldı. Ayrıca ilçeye 87 bin 500 metre kanalizasyon hattı döşendi.

 

LARA ATIKSU ARITMA TESİSİ TAM KAPASİTE

 

ASAT, Lara atıksu arıtma tesisi ile Muratpaşa'da tam kapasite hizmet veriyor. 2 adet terfi pompa istasyonuyla bölgedeki atıksular ileri biyolojik arıtma sonrasında derin deniz deşarjı ile bertaraf ediliyor. 180 dönüm arazi üzerine inşa edilmiş olan arıtma tesisinde 80 dönüm yeşil alan ve havalandırma havuzlarının üstünde 12 dönüm olimpik ölçülerde çim futbol sahası da bulunuyor.

 

47 BİN 200 METRE YENİ İÇME SUYU HATTI

 

Antalya genelinde kesintisiz içme suyu temini için yeni isale ve şebeke hattı çalışmaları yapan ASAT, Muratpaşa'da toplam 3 milyon 540 bin yatırım bedeliyle içme suyu yenileme ve iyileştirme çalışması gerçekleştirdi. ASAT yatırımı olan Sedir Spor Kompleksi inşaatı da devam ediyor. ASAT tarafından yapımı devam eden 20 milyon TL yatırım bedelli kompleks tamamlandığında Antalya'nın spor yaşamına katkı sağlayacak. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: