Antalya
06.10.2018
A
GÜNDEM , YAŞAM
Manavgat'ı vermeyeceğiz
Manavgat'ı vermeyeceğiz

​Yerel seçimlerde Manavgat’ta sosyal demokrat belediyecilik anlayışının devam edeceğini söyleyen CHP Manavgat İlçe Başkanı Coşar, “Aynı anlayışı Büyükşehir’e de taşıyacağız” dedi

 

CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, AKP iktidarını ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Manavgat politikasını eleştirdiği basın açıklamasında, "Önümüzdeki yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni  sosyal demokrat belediyecilikle tanıştıracağımız, Manavgat’ımızın da sosyal demokrat belediyecilik ile devam edeceği sözünü veriyoruz" dedi.

TÜRKBELENİ HÂLÂ BİTMEDİ

Manavgat Türkbeleni projesinin bitiş tarihi 18 Haziran 2018 olarak açıklandığı halde hâlâ proje inşaatının olduğu gibi kaldığını belirten Aliye Coşar, "Sorgun’da otellere yakın yerde bulunan Atıksu Terfi Merkezi’den yayılan kötü kokudan vatandaşlar ve turistlerin rahatsızlığı devam etmektedir. Örenşehir Mahallesi’nde Alara Tatil Sitesi ikamet eden vatandaşlar, bölgede ana kanalizasyon bağlantısı olmaması sebebi kanalizasyon kokusundan şikayetçiler.  Vatandaşın ASAT’a yapmış olduğu başvurular sonuçsuz kalmıştır. Örenşehir Mahallesi’nde yaşanan bu arıtma sorununu çözmeyi ne zaman düşünüyorsunuz" şeklinde konuştu. 

VATANDAŞ HESAP SORACAK

"Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu Manavgat’a her gelişinde doğalgaz, hızlı tren ve üniversite sözü vermektedir. Yine kuzey çevre yolu projesinin son aşaması nedir, Manavgat’ta Devlet Hastanesi artık yetersiz kalmaktadır. Birçok kişi tedavi için Antalya’ya gitmektedir. Manavgat’ın üniversite ve hastane gibi önemli ihtiyaçları varken Ilıca gibi tatil bölgesine üniversite alanı olarak ayrılan yere cezaevi yaptınız. Yeterince ilaçlama yapılmadığı için bu çağda turizm kenti Manavgat halen sivrisinek sorunu ile karşı karşıyadır" diyen Aliye Coşar, "Önümüzdeki yerel seçimlerde sizlerden vatandaş alamadığı hizmetlerin hesabını mutlaka soracaktır" ifadelerine yer verdi.  

SÖZ VERİYORUZ

"Şükrü Sözen yönetimindeki Manavgat Belediyesi’nin kısıtlı imkanlarla Manavgat’ımıza kazandırdığı birbirinden önemli projeler ortadadır" diyen Aliye Coşar, "Manavgat’ımıza 10 yılda kazandırılan hizmetler ortadadır. Önümüzde ki yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi de sosyal demokrat belediyeciliğe kavuşacak; betonlaşmadan uzak  birbirinden önemli projeler üreterek; Antalya'yı ranta, talana kurban vermeden, doğal güzelliklerimizi koruyarak hizmetler verilecektir. Bizler de buradan önümüzdeki yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni  sosyal demokrat belediyecilikle tanıştıracağımız ve Manavgat’ımızın da sosyal demokrat belediyecilik ile  devam edeceği sözünü veriyoruz" dedi. Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: