Antalya
06.10.2018
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
Sanat üretimleri sergilendi
Sanat üretimleri sergilendi

ANTALYALI ressamlar Sultan Tok ile Afet Melike Dikmen, yıl içinde tuvallerine yansıttıkları yağlıboya ve tarama çalışması resimlerini sanatseverlerin beğenisine sundu. 

 Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan serginin kurdelesini ANSAN yöneticileri, sergi sahibi ressamlar, atölye hocaları alkış eşliğinde birlikte kesti. ANSAN Başkan Yardımcısı Yavuz Ali Sakarya, sıcak yaz günlerine rağmen elinden fırçasını bırakmayan ressamlar Sultan Tok, Afet Melike Dikmen'in eserlerine övgü yağdırdı, "Galerimiz renk cümbüşüne dönüştü" dedi.

RUHEN RAHATLAMA

Emekli öğretmen Sultan Tok, 1998 yılından beri resim sanatıyla uğraştığını, birçok ünlü ressam ile atölyelerde çalıştığını, renklerin arasında huzurlu ve mutlu bir yaşam sürdüğünü belirtti. Tok, çocuk, genç, yetişkin herkesin resim yapmasını önerdi. Uzun yıllar farklı sanat kurslarında öğretmenlik yaptıktan sonra resim, mozaik ve takı tasarımlarına önem veren ressam Afet Melike Dikmen ise "Sanat, yaşamımızın bir parçası oldu. 'Sanat olmazsa olmaz' sloganıyla yaşamımıza yön verdik. Öğrenmenin yaşı yoktur. Sosyalleşmenin, ruhen rahatlamanın yolu sanattan geçiyor" diye konuştu. (DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: