Antalya
05.10.2018
A
GENEL , BUGÜNÜN HABERLERİ , GÜNCEL
Büyükşehir’e talibim
Büyükşehir’e talibim

Teneffüs Park'ta yapılan yenilikleri tanıttığı toplantıda konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı  Ümit Uysal, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunacağını söyledi

 

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Teneffüs Park'ta düzenlenen basın toplantısında yaklaşan yerel seçimler hakkında değerlendirme yaptı. "Kendimizi, kendi kariyerimizle sınırlayarak hayata bakamayız" diyen Ümit Uysal, "Büyükşehir'de de bir seçeneksem, bundan gocunmam, kaçınmam. Ülkemi de, şehrimi de, mensubu bulunduğum siyasi partiyi de seçeneksiz bırakmam. Bu çerçevede olmak üzere Büyükşehir için aday adaylığı başvurusunda bulunacağım" dedi.

 

YENİDEN YAPILANMA SÜRECİNDEN GEÇTİ

Muratpaşa Belediyesi'nin iki yıl önce hizmete soktuğu Teneffüs Park'ta eskiyen malzemeler yenilendi, parkta yeni düzenlemeler yapıldı. Teneffüs Park'taki yenilenme çalışmalarını gazetecilerle paylaşan Ümit Uysal, çok büyük ilgi gören parka yaklaşık 250 bin insanın giriş çıkış yaptığını belirterek, "Oyuncaklarımız zamanla eskidi, yeni yaklaşımlarla değiştirilmeleri, geliştirilmeleri gerekti. Kafemizle ilgili de aynı yaklaşımı gerekli gördük. Teneffüs Park, buna bağlı olarak yeniden bir yapılanma, bir gelişim sürecinden geçti" diye konuştu.

 

NEFES ALDIRMAYA DEVAM EDECEK

"Parkımızın felsefesi, yaklaşımı, karşılamak istediği talep değişmedi. Parkımız kapalı mekanlara hapsedilen, enerjileriyle boğuşulan, dur otur komutlarıyla büyütülen çocuklarımıza nefes aldırmak amacıyla yaklaşımını sürdürmeye devam edecek" diyen Başkan Uysal şunları söyledi: "Çocukların eğlenmesi, iyi vakit geçirmesi, enerjilerini değerlendirmesi, liderlik vasıflarının gelişmesi, grup - ekip çalışmalarına yatkın hale gelmesi, sadece şarkı dinlemeyi değil, şarkı söylemeyi de öğrenmesi, animasyon faaliyetleri içinde yer alması, ama daha çok içinden ne gelirse onu yapması, bunları yaparken sağlıklı yiyecekler yemesi… Teneffüs Parkı hizmete sokarken amacımız buydu.   Teneffüs Park, herhangi bir güvenlik görevlisi olmadan, velilerin güvenlik görevlisi gibi davranmadığı, bizim animatörlerimize çocuklarını emanet ederek, çocukların onların gözetiminde özgürce eğlendiği, özgürce vakit geçirdikleri bir yer olarak, saydığımız tüm ihtiyaçları karşılamaya devam edecek."

 

BELLİ BİR ÜCRET ALIYORUZ

Giriş ücretleriyle ilgili görüşlerini aktaran Uysal, "Burada işçilerimiz, animasyon ekiplerimiz görev yapıyor, bir enerji maliyeti söz konusu. Velilerimizden bu nedenle belli bir ücret talep ediliyor. Bu maliyetin bir bölümü belediye tarafından sübvanse ediliyor.  Aksi halde 500 binlik bir ilçede parkın buna dayanması mümkün olmaz" ifadelerini kullandı.   

 

BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYLIĞI

Büyükşehir Belediyesi'ne aday olup olmayacağı konusundaki soruyu cevaplayan Ümit Uysal, "Kendimizi, kendi kariyerimizle sınırlayarak hayata bakamayız. Büyükşehir'de de bir seçeneksem, bundan gocunmam, kaçınmam. Ülkeme de, şehrimi de, mensubu bulunduğum siyasi partiyi de seçeneksiz bırakmam. Bu çerçevede olmak üzere Büyükşehir için aday adaylığı başvurusunda bulunacağım. Muratpaşa ve Büyükşehir başkanlığı başvurusu birlikte yapılabiliyorsa, hepsi için başvuracağım. Böyle bir olanak yoksa bakacağız, uygun bir müracaat yapacağız" dedi.     

 

ANTALYA'YI İYİ BİLİRİM

"30 yıldır bu işlerin içindeyim, kamu yönetiminde ben olursam olur, olmazsam olmaz yaklaşımında olmadım.  Büyükşehir, evet, olursa keyifle görev yaparım. Kaş'tan Gazipaşa'ya, köy köy Antalya'yı çok iyi bilirim. Çok da güzel hizmet ederiz" diyen Uysal, "Olmadı, 'Muratpaşa'da devam edelim' dendi, 500 bin kişilik Muratpaşa'mızda bütün komşularımızla hayatımızı güzelleştirmeye, Türkiye'ye örnek olmaya devam ederiz. 'İhtiyaç yok', ona da eyvallah; siyasi etik gereği, mensubu bulunduğum siyasi partinin verdiği adayları büyük bir gönül rahatlığıyla desteklerim. Bundan hiç bir rahatsızlık da duymam. Siyasete yaklaşımım bu kadar rahattır, hep böyle olmuştur, hep böyle olacaktır" ifadelerine yer verdi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: