Antalya
04.10.2018
A
ARŞİV , SAĞLIK
Sağlığa zarar verecek ürünlere itibar etmeyin
Sağlığa zarar verecek ürünlere  itibar etmeyin

Antalya Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ertekin, eczacı denetiminden uzak üretilmiş, sağlığa zarar verecek kozmetik ve ilaç dışı ürünlere itibar edilmemesi uyarısında bulundu. 

Bu tür ürünlerin pazarlanmasının internet ve sosyal medya üzerinden yaygınlık kazandığı uyarısında bulunan Mehmet Ertekin, "Sağlığınızı ilgilendiren ürünleri, sağlığınızın vazgeçilmez danışmanı eczacılara danışarak almanızı; internet, sosyal medya ya da diğer mecralardan pazarlanan bu tür ürünlerden kaçınmanızı önemle hatırlatıyor, sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirme idealinizi riske sokmamanızı diliyoruz" dedi.

 

DOĞRUYU SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

"Yurt dışı kaynakları ile Türkiye'de sağlık hizmeti sunan bazı firmalar yüzlerindeki maskeyi düşürüp para hırsına bürünmüş yeni siluetleri ile halkın karşısında boy göstermeye başlamışlardır. Onlarca yıldır ilaç ruhsatına tabi ürünleri ile Eczanelerimizde yer alarak, eczacının en yakın sağlık danışmanı olduğu bu ortamı basamak olarak kullanıp, küçük formülasyon değişimleri ile kozmetik ürün adı altında pazara sunarak, halk sağlığını riske sokmuşlar. Sağlığımız için elzem ürünleri reklam yoluyla başka başlıklar altına taşıyıp  sağlık camiasına sırt dönmüşlerdir" diyen Ertekin, "İnsan sağlığını her hususta gözeten sağlık meslek mensubu olan biz eczacılar, daha önce olduğu gibi bundan sonra da halkımıza doğru bilgiyi, doğru ürünü hiç bir kaygı gözetmeksizin sunmaya, bu konuda danışmanlık yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.   Mustafa KOÇ

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: