Antalya
03.10.2018
A

Başkan 3 yıllığına yeniden resmen seçildi. Yapılan iş prosedüre uygun hale getirildi. Yani Ali Şafak Öztürk’ün önü yapmak istedikleri için tamamen açıldı. Umarım beni yanıltmaz ve bu sene hiçbir takımımızın transfer edemediği Dünya yıldızlarından bir veya iki tanesini devre arası transferinde takıma katar ve işte vizyon budur diye kamuoyuna kendisini bir kez daha alkışlatır.

Kaldı ki ondan beklenen de budur. Ben kendisine bu köşeden hatırlatıyorum. Zaten bu saatten sonra ilk yazılarımda da belirttiğim gibi vizyon sahibi olmayan birisinin kulübe başkan olması mümkün değil. Bu yüzden yolun açık başkan. Artık pürüz kalmadı, ‘devam et’ diyor başarılar diliyorum.

Ankaragücü maçına gelince… Bu sezon ligimiz enteresan. Umulmadık sonuçlar alınıyor. Son sıradaki takımlar başa güreşen üç büyükleri yeniyor. Geçen hafta Akhisar Galatasaray’ı, bu hafta Ç.Rize Fenerbahçe’yi  3 farkla yendiler. Bana göre bu sonuçların sebebi UEFA kriterleri. Çünkü bu kriterler takımlarımıza ‘önce sat, sonra sattığın fiyata oyuncu alabilirsin’ emrini veriyor.

Aksi takdirde Avrupa’dan men ve büyük para cezası. Bu yüzden büyük takımlar istedikleri transferler yerine, bir alt kaliteye razı olmak zorunda kaldılar. İşte Antalyaspor bu durumdan istifade ederek kelimenin tam manasıyla ligin flaş takımı oldu.

Sadece M. Başakşehir’e. O da korktuğu için yenildi. Bu analiz bize şunu gösteriyor. Ligde korkacak bir takım yok. Teknik heyete sesleniyorum. Geçen hafta nasıl Ankaragücü’nün üstüne gidip yendiysen, bu hafta da Galatasaray’ın üstüne gidip yeneceksin. Hatta bundan sonraki tüm maçlarında içerde dışarda galibiyetten başka bir şey düşünmeyeceksin.

Bu kadar basit.

Sonuç olarak, hafta sonu Galatasaray’ı yendik mi lideriz. Başta futbolcular olmak üzere teknik heyet, başkan ve camiamızı kutluyorum.

Tabi Boffin’in yeri ayrı.

Hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok