Antalya
02.10.2018
A
GENEL , YAŞAM
Hüseyin Çimrin'e 'Örnek Kıdemli Vatandaş' ödülü
Hüseyin Çimrin'e 'Örnek Kıdemli Vatandaş' ödülü

Yerel tarihçi - yazar Hüseyin Çimrin'e Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) tarafından "Örnek Kıdemli Vatandaş" ödülü verildi.

İstanbul merkezli TÜRYAK, her yıl yurtiçi ve yurtdışında yaşayan başarılı kişilere verdiği ödül için, 60 yaş ve üstü olmak, meslek hayatında başarılı olmak, sosyal faaliyetlerde öncü ve lider olmak, hayata bağlılığını ve yaşam sevincini devam ettirmek, toplumun takdir ve sevgisini kazanmış olmak, örnek bir kişilik sergilemek, kriterlerini dikkate alıyor.

 

31 KİŞİYE VERİLDİ

TÜRYAK'ın Örnek Kıdemli Vatandaş ödülüne  2018 yılı için yurtiçinden 13, yurtdışı'ndan 18 (Almanya 5, Hollanda 2, ABD 1, Avusturya 1, Avusturalya1, Belçika 1, Fransa, 1, İngiltere 1, İsveç 1, İsviçre 1, İtalya 1, Norveç 1, Kanada 1 olmak üzere) 31 Türk Vatandaşı değer görüldü. Bu yılın 31 "örnek kıdemli vatandaş"ı arasında Antalyalı yazar Hüseyin Çimrin de yer aldı. Ödül plaketini alıp Antalya'ya dönen Çimrin, "Birçok ünlü bilim ve iş insanı, sanatçı kişilikler arasında biyografileri ile fotoğrafları yayınlanan bir katalogda, Hüseyin Çimrin adının da geleceğe taşınacak olması, bana büyük bir gurur ve sevinç verdi. Ödülümü Antalya'yı seven bütün dostlarıma adıyorum" diye konuştu. Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: