Antalya
27.09.2018
A
GENEL , GÜNCEL
CHP'li 5 genç tahliye edildi
CHP'li 5 genç tahliye edildi

24 Haziran seçimleri gecesi Antalya Adliyesi önündeki protesto gösterilerinin ardından tutuklanan CHP'li 5 genç için tahliye kararı verildi.

24 Haziran akşamı oy çuvallarının getirildiği Antalya Adliyesi önünde, CHP'lilerle Ak Parti ve MHP'li gruplar arasında yaşanan gerginlikle ilgili 27 Haziran günü CHP Gençlik Kolları üyesi 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan Salih Ulus, Mahir Şen, Burhan Çalışkan, Veli Yeşilçay ve Tuğrul Bahadır, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan CHP'li gençler için yapılan itirazları değerlendiren mahkeme, üç ay sonra adli kontrol şartıyla tahliye kararı verdi. Kepez E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi'nde tutuklu CHP'li 5 genç dün akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

ARKADAŞLARIMIZA SEVİNDİK AMA...

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, "Arkadaşlarımızın geç de olsa tahliye edilmiş olması bizleri sevindirdi. Ancak, Türkiye'de düşüncelerinden dolayı tutuklu bulunan çok sayıda tutuklu var. Umarız, onlar da bir an evvel özgürlüklerine kavuşurlar" diye konuştu.

HAK, HUKUK MÜCADELEMİZ SÜRECEK

CHP'li gençlerin tahliyesiyle ilgili bir açıklama da CHP İl Başkanlığı tarafından yapıldı. İl Başkanlığı'nın açıklamasında, "24 Haziran gecesi Antalya Adliyesi önünde millet iradesine sahip çıkmak adına mücadele verirken iktidar yandaşlarının tahriklerine ve saldırılarına maruz kaldığı halde adaletsiz şekilde gözaltına alınıp tutuklanan 5 gencimizin 91 gün süren tutukluluğu bugün sona ermiştir. Bu süreçte samimi desteklerini esirgemeyen başta partililerimize, ilk günden bugüne gençlerimizin adalet mücadelesine omuz veren avukatlarımıza, uğradıkları haksızlığa rağmen sabır gösteren ailelerimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, Genel Merkez yöneticilerimize, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na ve büyük CHP ailesine teşekkür ederiz. Herkes için “hak”, herkes için “hukuk”, herkes için “adalet” mücadelemiz kararlılıkla sürecektir" ifadelerine yer verildi.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: