Antalya
27.09.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Neşet Ertaş heykeli açıldı
Neşet Ertaş heykeli açıldı

Muratpaşa Belediyesi, 'Bozkırın tezenesi' Neşet Ertaş'ın kendi adını taşıyan parktaki heykelin açılını gerçekleştirdi

 

Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Kırşehir Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Analı, Antalya il eski Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, TÜM-BEL-SEN Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Kırşehir Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Analı, açılışta yaptığı konuşmada “Neşet Ertaş'ın bir hemşerisi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

TÜRKÜLERİNİ SÖYLEYECEĞİZ

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya ise Neşet Ertaş'ın saz çalarken ceketini ilikleyen, halkın karşısına çıktığında saygıda kusur etmeyen ama yeri geldiğinde de haksızlıklara isyan edebilen bir usta olduğunu söyledi. Ertaş'ın 6 yıl önce onun 'Yalan Dünya' şarkısıyla Kırşehir sokaklarında ebediyete uğurlandığını hatırlatan Kaya, “Dünya yalan ama dostluk gerçek. Artık onun dostluk, sevda ve hasret türkülerini bu parkta çocuklarımızla birlikte söyleyeceğiz" diye konuştu.

 

ERTAŞ EVRENSEL BİR DEĞER

 

Başkan Uysal ise Neşet Ertaş'ın Anadolu insanının yaşam felsefesine, hayata yaklaşımına uygun, insanlık değerlerine çok doğru bakan, sadece Anadolu'da değil dünyanın farklı herhangi bir coğrafyasında da önemli olan sevgi, saygı, empati, özgürlük, adalet kavramlarına hizmet eden biri olduğunu söyledi. Ertaş'ın bunu kendine has cümlelerle ifade ettiğinin altını çizen Başkan Uysal, “Sadece müzik onu anlatmaya yetmez. Büyük bir filozoftu da. Büyük bir evrensel değerdi" dedi. Ertaş'ı ölüm yıldönümünde bir kez daha saygı, minnet ve şükranla andığını dile getiren Başkan Uysal, “Türkiye'mize, insanımıza kimlik verdiği, derinlik kattığı, bütün insanları kucakladığı, kibirden nasiplenmediği ve bizlere örnek olduğu için ona çok teşekkür ediyoruz. Adını taşıyan bu parkta yer alan heykeli, çocuklarımızın onu tanımasını sağlarsa en önemli işlevi yerine getirmiş olacak" diye konuştu. Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: