Antalya
25.09.2018
A
GENEL , EKONOMİ
Kaçak festivallere son
Kaçak festivallere son

Sokak ve parklarda düzenlenen kaçak yöresel ürünler fuarları sona erdi. Bu tür fuarların gerçek yöresel ürünlere zarar verdiğini belirten ATB Başkanı Çandır, “İlgili kurumlara ve bakanlıklara verdiğimiz bilgiler sonucu bu festivaller sona erdi” dedi

Antalya’da “Yöresel Ürünler Festivali” adı altında düzenlenen sokak festivalleri, gelen şikayetler üzerine kaldırıldı. Antalya Ticaret Borsası’nın düzenlediği YÖREX’e alternatif olduğu iddia edilen festivaller, hijyenik ve sağlıklı ortamlarda düzenlenmediği için tepki görüyordu.

ARTIK DÜZENLENMİYOR

Bu tür festivallerin gerçek yöresel ürünlere olan talebi azalttığını belirten Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, kaçak fuarlarla ilgili gerekli bilgilendirme ve şikayetleri ilgili mercilere yaptıklarını söyledi. Tüm kurumlara ve bakanlıklara bilgi verdiklerini belirten Çandır, “Bunların düzenlenmesi gerekiyordu. Yerel yönetimler ve Valilik gerekli hassasiyeti gösteriyor. Son zamanlarda bu ürünler zaten olmuyor. Çünkü panayır havasında düzenlenen bu fuarlarda, yöresel ürünler adı altında haksız kazanç elde ediliyordu. Hakiki olmayan yöresel ürünleri satarak gerçek yöresel ürünlere talebi azaltıyorlardı” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: