Antalya
25.09.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Yeni’den sert tepki
Yeni’den sert tepki

ANTALYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, Konyaaltı Gençlik Derneği'nin (KONGED) basın toplantısında, muhabirlere zarf içinde para dağıtılmasıyla ilgili sert açıklamada bulundu.

Konyaaltı Gençlik Derneği'nin (KONGED) düzenlediği basın kahvaltısında zarf içinde gazetecilere para verilmesi konusuyla ilgili Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve KONGED yöneticileri arasındaki tartışma devam ediyor. KONGED'in düzenlediği basın toplantısında zarf içinde gazetecilere para sunulmasını AGC Başkanı Mevlüt Yeni sosyal medya hesabından gündeme taşımıştı. Gazetecilere sunulan paraların abonelik desteği bağlamında sunulduğu, AGC Başkanı Mevlüt Yeni'nin bu konuyu gündeme sokarak "KONGED gibi büyük bir marka üzerinden cemiyet seçimlerine oy toplama gafletine düştüğü"  ifadelerine yer verilen KONGED açıklamasında, "AGC Başkanını ivedilikle derneğimizden ve 1.600 üyemizden özür dilemeye davet ediyoruz" denmişti. KONGED yönetiminin açıklamalarına sert cevap veren Mevlüt Yeni, "Burada özür dileyecek birileri varsa, Antalya basınını 350 TL'ye satın almaya kalkışan densizler, ahlaksızlardır. 35 yıllık Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin başkanını üç beş yıllık bir dernek yargılayamaz. O haddi onlara vermeyiz, herkes haddini bilecek" dedi. 

 

BÖYLESİNE RASTLAMAMIŞTIK

KONGED'in açıklaması için "Dağ fare doğurmuş" ifadelerini kullanan Mevlüt Yeni, "Biz, kendilerinden, incittikleri Antalya basınından özür beklerken, bu açıklamada bizden özür beklendiğini gördük. Bu ne cürettir, bu nasıl bir yaklaşım tarzıdır, kimdir bunların akıl hocaları, nasıl böyle bir şey yapabilirler, anlamak imkânsız. Biz Cemiyet olarak açıklamamızın sonuna kadar arkasındayız. Bu mücadelenin peşini bırakmayacağız. Geçmişte de buna benzer çalışmaların el altından yapıldığını duyuyorduk.  Ama bu kadarına; basın toplantısında, zarf içinde yapılanına tanık olmamıştık" sözlerine yer verdi.

 

ABONE ÇALIŞMASI DA OLSA DOĞRU DEĞİL

"Bu bir abone çalışması bile olsa doğru bir şey değildir. Birkaç gün önce dernek adına gazete ziyaretleri yapılmış. Niçin bu ziyaretler esnasında aboneler yapılmamış da iki gün sonra yapılan basın buluşmasında buna gerek duymuşlar. Oraya gelen arkadaşlarımız abone işiyle mi ilgileniyorlarmış?" diyen Mevlüt Yeni, "Aynı derneğin başkanı Konyaaltı'nda kendine bir işyeri açmıştır. Aynı dernek başkanı kalkıp 'Ben filanca yere belediye başkan adayıyım' açıklaması yapmak için toplantı yapıyor. Antalya basınını 250 liraya satın alacağını düşünerek mi böyle bir şey yaptı? Bu son derece büyük bir terbiyesizlik, Antalya basınına saygısızlıktır. Meslektaşlarımın en sert şekilde bu duruma tepki göstermesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

YARGIYA TAŞIYACAĞIM

"Bütün meslektaşlarım her zaman onurlu, her şeye rağmen mesleğini onur ve gurur içinde dimdik yapan arkadaşlarımdır. Bu derneğin burada yaptığı bu eylemi şiddetle, en sert dille kınıyorum, bundan sonra da bunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum. Bugün yaptıkları açıklama da bu terbiyesizliğin, saygısızlığın devamıdır, bunu da yargıya taşıyacağım" diyen AGC Başkanı Yeni şöyle konuştu: "Bizim o dernekle, tüzel kişiliklerle bir meselemiz yok asla olamaz.  Olayı başka mecraya çekmeye kimsenin hakkı yoktur. Ama derneğin yöneticileri kendilerine siyaset ve ticaret ikbali sağlamaya çalışıyorsa, bunu mesele ederiz. Bir belediyede çalışacaksın, belediye başkanından gidip onu bunu dileneceksin, sonra gidip Antalya basınına, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanına dil uzatacaksın. Antalya gazetecilerine zarf içinde para vererek, yok onunla bununla, baskı altında tutarak, etkileyerek, kendilerine siyasi çıkar ya da başka bir çıkar sağlayacaklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar."

Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: