Antalya
24.09.2018
A

 

Bu kadar kötü bir futbolla 3 puan kazanıp, 10 puana çıkarak liderin sadece 3 puan gerisinde yer almak büyük keyif.

Kim ne derse desin, 6 haftada alınan 10 puan, beklenenden çok daha büyük bir başarı.

Sonuç odaklı bakarak bunun keyfini çıkarmak da var, kazanılmış bir maçın ardından görünen eksikleri dile getirerek uyarı görevini yapmak da.

Antalya’nın serin sayılabilecek bir akşamında oynanan Sivas maçı, iki takım için de ‘Bitse de gitsek’ türünden bir karşılaşma oldu.

Önce Sivas için birkaç kelam edelim.                                                           

Sivas’ın Antalyaspor deplasmanında kaçırdığı golleri, amatör kümedeki takımlar kaçırmaz. Robinho merkezli bir takım kurulmuş ve Brezilyalı yıldız oynarsa Sivasspor birşeyler üretmeye çalışıyor, aksi takdirde amatör bir görüntü veriyorlar. Maçı 20 metrekarelik bir alanda oynayan Robinho ise tam da Antalyaspor’un istediği gibi bir performans sergiledi. Yan paslarda bile topu kontrol edemedi, pas bağlantılarını kuramadı ve takımının birçok atağını sonlandıran isim oldu.

Rakip bu kadar kötüyken Antalyaspor ne yaptı?

4-0 kaybedilen Başakşehir maçı dahil, sezonun en kötü maçını oynadı. Sadece defans yaparak maç kazanmak istenmiş ve bu taktik bu maçta tuttu.

Üretkenlik anlamında ise Mevlüt Erdinç’in sihirli ayakları ve Doğukan’ın bire birde adam eksilten girişimlerine umut bağlanmış. Bu iki oyuncu sahadayken Sivas’ı tedirgin eden ataklar geliştirildi. Ancak sakatlıklar nedeni ile iki oyuncu da kenara alınınca, kalan yarım saatlik sürenin tamanını ceza alanının içinde geçiren bir Antalyaspor izledik.

Baskı yenince Antalyaspor kenar yönetimi, futbolculardan daha panik işlere imza attı. Takımı ileri taşıyabilecek ayaklardan Maicon’u çıkarıp, Chico’yu ön liberoya monte etmek de panik değişikliklerden biriydi.

Orta saha üstünlüğünü rakibe ikram eden Bülent Korkmaz, bu maçtaki taktik değişiklikleri ile beni hayal kırıklığına uğrattı.

Sivasspor, bizden daha kötü olduğu için bu maç kazasız atladıldı. Ancak bu şekilde lig bitmez.

Geçtiğimiz sezonun 5.haftasında görevden alınan Rıza Çalımbay, iyi futbol oynatmasına rağmen sonuç alamıyordu.

Bülent Korkmaz’ın aldığı puanlar nedeni ile elbette kredisi vardır. Ancak Rıza Çalımbay’ı görevden alan başkan şu anda takımı yönetiyor. Kendisine hatırlatmak isterim.

Sonuç: Galibiyete sevinelim ama gereken dersleri mutlaka çıkartalım.

Çünkü sezon başından bu yana inanılmaz sonuçlara imza atan Antalyaspor, çekirge misali iyi sıçrıyor. Herkes üzerine düşen dersi çıkartmazsa zorlu kış mevsiminde çekirgeler zor zı

Paylaş
ETİKETLER:
Yok