Antalya
20.09.2018
A

 

Söz konusu Antalyaspor olunsa, insan sürprizlere alıştırıyor kendini.

Saha içinde ve dışında anormal işlere imza atan Antalyaspor, ligin ilk 5 maçında bu sürprizlere imza attı.

Kayseri deplasmanında alınan 2-0’lık yenilgi, bu sonuçlar içinde beklenen tek skor diyebiliriz.

Ardından 3-1 geriye düştüğü maçı 3-3’e getirmek herkes için büyük sürpriz olmuştu.

Ancak deplasmanda Beşiktaş karşısında alınan 3-2’lik galibiyet asıl sürpriz oldu.

Antalya’da Rize’yi normal şartlarda yenmek sürpriz sayılmazdı. Şartları anormalleştirmek için 10 kişi kalmak ve 1-0 geriye düşmek gerekiyordu. Gereken yapıldı. Enteresan bir pozisyonda 1-0 geriye düşüldü, ikinci ve üçüncü gol şansı verildi, Boffin devleşti ve uzatma dakikalarında iki gol birden bularak maç 2-1 kazanıldı.

Deplasmanda Başakşehir’e yenilmek normaldir. Ancak bu kadar kötü oynayarak, 4-0 gibi farklı yenilmek anormaldi. Bunu da yaptık.

Hafta sonu Antalya’da Sivas maçı var. Antalyaspor’un Sivas’ı normal şartlarda yenmesi çok normal. Yine anormal bir maçın bizi beklemesinden endişe ediyorum!

Umarım adrenalinin tavan yaptığı bir aç izlemeyiz ve Antalyaspor rahat bir oyundan sonra rahat bir galibiyet alır, izleyenler de gerilmeden, üzülmeden, stres olmadan bir maç izler.

Hafta sonu bir de dernek seçimi var.

Bu seçimin normal geçmesini bekleyenler çoğunlukta.

Ali Şafak Öztürk tek aday olarak girer, seçimi alır ve normal bir kongre olur diye umuyoruz.

Ne var ki kulağımıza gelenler sürprizler yaşanabileceği yönünde.

Ali Şafak Öztürk’e derneği vermenin, takımın anahtarlarını teslim etmek anlamına geleceğini düşünen bir kesimin aday çıkarma hazırlığında olduğunu duyuyoruz. Hatta başka bir grubun daha olduğu, iki grubun birleşerek daha güçlü bir şekilde Öztürk’ün karşısına çıkma eğiliminde olduklarını işitiyoruz.

Hatta şehrin ileri gelenlerinden bir kesimin, eski başkanlardan Gültekin Gencer’i aday çıkarmak için kulis yaptıklarını yüksek sesle duymaya başladık.

Olur mu?

Antalyaspor’da imkansız yoktur.

Üstelik beklenmeyen konularda Antalyaspor’un hiç şakası yoktur.

Bundan 5 yıl önce Antalyaspor camiasında Ali Şafak Öztürk ismini duyan-bilen kişi sayısı yok denecek kadar azdı. Şu anda kulübün geleceği Öztürk’ün ikna olarak başkanlıkta kalmasına bağlı.

Hasan Akıncıoğlu döneminde sağlanan mali disiplin ve kontrol edilen borç sarmalının hallaç pamuğu gibi atılması için Öztürk ve Gencer’in görev yapmasına ses çıkarmayan bu camiada, her türlü sürprize hazırlıklı olmak gerekiyor.

Yapılan borçla kulübe ne kazandırıldığının sorgulanmadığı, milyonlar kaybolurken muhasebenin yapılmadığı, boyundan büyük transferler yapılırken alkış tufanının koptuğu camiada, 5 adaylı bir dernek seçimi bile sürpriz sayılmaz.

O nedenle yazının başlığında sorduğum soruyu kendim cevaplandırayım.

Sahada ve sandık başında Antalyaspor’da asla sürpriz olmaz. Çünkü burada her şey mümkün.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok