Antalya
18.09.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Çalışan annelere keyifli dakikalar
Çalışan annelere keyifli dakikalar

ÇALIŞAN Anneler Derneği'nce (ÇADER) gerçekleştirilen klasik müzik konserinde sahneye çıkan çocuklar ve gençler performanslarıyla izleyen annelerine keyifli dakikalar yaşattı. ÇADER tarafından 'Gelecek İçin Mutlu Çocuklar Mutlu Anneler' sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında müzik eğitimi alan çocuklar, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda konser verdi. Çocuklar ve gençler piyano, keman ve gitar dinletileriyle başta anneleri olmak üzere izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Birçok şarkıya anneler de hep bir ağızdan eşlik etti. Anneler konser sonunda çocuklarını uzun süre alkışladı.

SÜPER KAHRAMANLAR

Konser öncesi konuşan ÇADER Başkanı Zeynep Taşçı, annelerin sosyal hayata katılımını sağlamak için çocuklarının emin ellerde olması gerektiğine dikkat çekti. Çalışan bir annenin yaşadığı zorlukları anlamayan bir iş ortamı ve eşin kadının psikolojisini zorladığını, onu iş hayatından soğuttuğunu belirten Taşçı, "Özellikle düşük ücretle çalışan, imkânları sınırlı olan anneler bu süreçte daha fazla yoruluyor. Bu şekilde çalışan annelerin nefes alacak boşlukları daha oluyor. Çalışan anneler süper kahramanlara benzer. Pek çok şeyi aynı anda hızlıca, herkesi memnun edecek çözümler bularak, zaman yönetimini gerçekleştirerek ve tüm bunlara sınırsız bir sevgi ekleyerek yaparlar. Ancak süper kahramanların da nefes almaya ve desteğe ihtiyaçları vardır" dedi.

DAHA İYİ İLETİŞİM

ÇADER olarak 'Gelecek İçin Mutlu Çocuklar Mutlu Anneler' sloganıyla çıktıkları yolda çalışan annelerin yükünü paylaşmayı istediklerini de ifade eden Taşçı, "Çocuklarıyla sanat, kültür, bilim içerikli verimli zaman geçirmeleri, çeşitli eğitimlere, etkinliklere katılmaları, ihtiyaç duyduklarında destek almaları, baskıya maruz kalıyorsa bununla mücadele etmeleri, sağlıklı bir ruh ve beden ile çalışma ve ev hayatını yönetmeleri, gerek duyduğunda psikolojik ve hukuki destek almaları, çocuklarıyla daha iyi iletişim kurmaları için faaliyetler yürütmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: