Antalya
14.09.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
ASAT'tan Demre'ye 74 milyon liralık yatırım
ASAT'tan Demre'ye  74 milyon liralık yatırım

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Demre'nin içme suyu ve altyapı için işin 4 yılda yaklaşık 74 milyon TL yatırım yaptı. Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Demre'de altyapı eksiklerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. ASAT ekipleri, 17 mahallede toplam 246 bin 500 metre içme suyu şebekesi imalatı gerçekleştirdi. Kaş merkezi ve diğer mahallelerde 5 bin metre şebeke hattı çalışması da devam ediyor. Toplam 251 bin 500 metreyi bulan içme suyu projelerinin yatırım maliyeti 18 milyon 700 bin lira olarak açıklandı.

KOVALARLA SU TAŞIMA TARİH OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla Demre'nin en uzak mahallelerinden olan ve susuzluk çeken Çağman ve Belören'e, yeni içme suyu hattı çekildi. ASAT ekipleri dağları delerek Finike'nin Arif Köyü Başgöz kaynağından 40 kilometrelik bir hat ile çeşmesinden su akmayan Belören Mahallesi'nde evleri içme suyuna kavuşturdu. Yıllardır kaderine terk edilen vatandaşların içme suyu sorunu ASAT'ın çalışmalarıyla tarih oldu.

KANALİZASYON VE ARTIMA

ASAT, Demre'nin dünyaca ünlü denizini ve çevresini korumak için kanalizasyon ve altyapı çalışmaları da yürütüyor. Caretta caretta kaplumbağalarının en önemli üreme alanlarından biri olan Demre sahilleri ASAT yatırımlarıyla güvence altında. İlçeye 31 milyon 786 bin TL bedelle 116 bin 500 metre kanalizasyon hattı döşendi. 14 milyon 327 bin TL'ye mal olan atık su arıtma tesisiyle Demre'nin en büyük sermayesi olan denizine tek damla atık su karışmıyor. Deniz altındaki biyolojik yaşam korunuyor. (Haber merkezi)

.

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: