Antalya
13.09.2018
A
GENEL , GÜNCEL
AÜ’de ikinci üniversite kayıtları başladı
AÜ’de ikinci üniversite kayıtları başladı

Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları önceki gün başladı.

 

Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları önceki gün başladı. Üniversitenin Açıköğretim Fakültesi’nden yapılan açıklamaya göre; bir örgün programda kayıtlı olan veya herhangi bir önlisans ya da lisans programından mezun olan öğrencilerin sınavsız ikinci üniversite kapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabildiği belirtildi. Açıklamada, milletvekili, avukat, mühendis, doktor, öğretmen, asker, akademisyen, ev hanımı, üniversite öğrencisi, emekli gibi çok farklı profillerin açıköğretimde öğrenci olduğu ifade edildi.

 

SON TARİH 21 EYLÜL

İkinci üniversite kapsamında en çok tercih edilen programların adalet, sosyal hizmetler, sosyoloji, sağlık yönetimi, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, acil durum ve afet yönetimi, web tasarımı ve kodlama, ilahiyat, laborant ve veteriner sağlık ile işletme olarak sıralandığı hatırlatılan açıklamada, şunlar ifade edildi: “Kayıtlar 11 Eylül'de başlayacak, 21 Eylül'de sona erecek. 2018-2019 öğretim yılından itibaren basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, maliyet düşüşüyle birlikte öğrenci harçlarında ciddi bir indirime gitti.  Açıköğretim Sistemine kayıtlı öğrencilere sunulan Anadolum e-Kampüs, öğrenciye dilediği zaman öğrenme fırsatı sunmasının yanı sıra eş zamanlı olarak öğrenme ortamı kolaylığı da sağlıyor. Öğrenci, cep telefonu, tablet ya da bilgisayarı ile bireysel çalışma alanına ulaşabiliyor. Öğrenen Analitiklerinin Takibi, Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS), Canlı Ders Platformu, Mobil uygulama bileşenlerinden oluşan Anadolum e-Kampüs Sistemi, 2 bin 500’ün üzerinde öğretim üyesinin katkılarıyla hazırlanıyor. Anadolum e-Kampüs, görsel, sesli, PDF ve etkileşimli olmak üzere toplam 16 farklı malzeme türüyle öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkıda bulunuyor.” Müzeyyen YÜCE

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: