Antalya
11.09.2018
A
ARŞİV , KÜLTÜR-SANAT
Uluslararası Antalya Piyano Festivali sona erdi
Uluslararası Antalya Piyano Festivali sona erdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Tunuslu udi, şarkıcı ve besteci Dhafer Youssef'un verdiği konserle sona erdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Antalya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, Şef Gürer Aykal'ın sanat yönetmenliğini yaptığı 19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin kapanışında Tunuslu udi Dhafer Youssef konser verdi. Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'ndaki konseri yaklaşık 1000 kişi izledi. Sanatçı, dünya çapında elli binden fazla satan albümü Birds Requiem' in ardından, yayınladığı Diwan of Beauty and Odd albümünü müzik severlerle paylaştı.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Biletleri günler öncesinden tükenen konserde, sanatçıya piyanoda Aaron Parks, basta Ben Williams, davulda Mark Guilliana ve trompette Ambrose Akinmusire eşlik etti. Bağlı olduğu geleneklerden kopmadan elektronik, senfonik, oryantal ve caz tınılarını müziği ile birleştiren sanatçı, sesi ve performansıyla sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda sanatseverler Youssef ve ekibini uzun süre ayakta alkışladı. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: