Antalya
08.09.2018
A
GENEL
Cengiz Aytmatov’un adı Muratpaşa’da yaşayacak
Cengiz Aytmatov’un adı Muratpaşa’da yaşayacak

Muratpaşa Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantısında Kırgızistan’ın dünyaca ünlü yazarı Cengiz Aytmatov’un adının Muratpaşa’da bir parka verilmesine ilişkin madde oybirliği ile kabul edildi.

Muratpaşa Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı Ümit Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.  Önergeler ile birlikte 33 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste, siyasi partilerin grup temsilcileri gündem dışı söz alarak konuşma yaptı.  CHP Grup Sözcüsü Hüseyin Sarı,  geçtiğimiz günlerde Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Kadın Kooperatifleri Festivali’nin Türkiye’de bir ilke imza attığını söyledi. Kadınların kooperatifler aracılığıyla üretime katkı sunacağını belirten Sarı, “Kadınlarımızın kooperatiflerde güçlenerek üretime katılmaları, bu ekonomik koşullarda daha önemli olmuştur. Belediye Başkanımız Ümit Uysal’ın kadın kooperatifleri ile ilgili çağrısını anlamlı ve yerinde buluyoruz” dedi.

KIRGIZLARDAN ALKIŞLI DESTEK

Ak Parti Grup Sözcüsü Cemal Öner,  geçtiğimiz günlerde terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi. İyi Parti Grup Sözcüsü Mustafa Taşbaş da yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.  Mecliste, Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda hayatını kaybeden Fırat Çakıroğlu’nun isminin Muratpaşa’da bulunan bir parka verilmesine dair önerge verilirken, Kırgızistan’ın dünyaca ünlü yazarı Cengiz Aytmatov’un adı da Muratpaşa’da yaşayacak.  O esnada salonda bulunan Muratpaşa’da yaşayan Kırgızistanlı vatandaşlar, Cengiz Aytmatov kararına alkışlarla destek verdi, önerinin kabul edilmesinin ardından Kırgızistanlı vatandaşlar, Belediye Başkanı Ümit Uysal ve siyasi partilerin grup sözcüleriyle birlikte fotoğraf çektirdi. MÜZEYYEN YÜCE

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: