Antalya
29.08.2018
A

       

      Antalyaspor’da geçtiğimiz sezon sonunda başlayan ve hali hazırda devam eden hem maddi hem de manevi anlamdaki kriz ortamı, son günlerde yaşanan gelişmelerle biraz olsun düzelme yoluna girdi gibi..

        Ocak ayında göreve gelen Cihan Bulut yönetimi maddi sıkıntılarla baş edememesinin yanı sıra özellikle 07 Gençlik grubu ile girdiği İzmir Marşı polemiği sonrasında oluşan baskılara da dayanamayarak geçtiğimiz hafta olağanüstü genel kurul kararı aldı. Camianın çoğunluğunun sevinçle karşıladığı kongre kararının ardından gelen Beşiktaş deplasman galibiyeti kısa sürede kara bulutların dağılmasına yetti de arttı.

        Cihan Bulut yönetiminin istifasını isteyen büyük çoğunluk aynı zamanda Antalyaspor Derneği’nde de bir yönetim değişikliği olmasını yüksek sesle dillendirdi. Antalyaspor A.Ş yönetiminin defalarca değişmesine rağmen Nafiz Tanır Başkanlığındaki yönetimin hep yerinde kalması değişim talebi nedenlerinin başında yer aldı..

         Pazartesi sabah saatlerinden bu yana kulislerde Ali Şafak Öztürk’ün geri döneceği konuşulmaya başlandı. Gün içinde kokusu iyice etrafı saran bu haberin gerçekliği de aynı akşam Ali Şafak Öztürk’ün twitter hesabından yaptığı ‘Biz Antalyasporuz dedik bir kere!’ mesajıyla kesinleşmiş oldu. Bir gün sonrası ise Dernek yönetiminin de olağanüstü genel kurur kararı aldığı açıklandı.

         Kulüp Başkanlığına Ali Şafak Öztürk döndü diyebiliriz. Dernek Başkanlığına da kendisinin gösterdiği bir isim olacağı konuşulurken Büyük Antalyaspor Derneği Başkanı Aziz Çetin ve İsmail Bilal şimdiye dek adı geçen adaylar..

         Bu arada olumlu gelişmelerden bir diğeri de, Cihan bulut yönetiminin ilk iç saha maçında kale arkası tribününün biletlerini satışa kapatarak stada almadığı 07 Gençlik grubunun, yönetimin değişmesi ile birlikte kuzey kale tribününde yerini alacak olması.

          Geçtiğimiz Konyaspor maçı malum sıkıntılar yüzünden neredeyse boş tribünlere oynandı. Beşiktaş galibiyeti ve yönetim değişikliğinin olumlu etkilerini Pazar akşamı kesinlikle yaşayacağımızı düşünüyorum.

         

Paylaş
ETİKETLER:
Yok