Antalya
29.08.2018
A
ARŞİV , GÜNCEL , POLİTİKA
Türel-Denfaş iddiaları Meclis’te
Türel-Denfaş iddiaları Meclis’te

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve yanında çalışan bir yakın akrabası ile ilgili iddiaları soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile hem milletvekilliği hem de Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yakın çalışma ekibinde bulunan akrabası Faik Şenli’nin ortağı olduğu iddia edilen Denfaş şirketinin Büyükşehir Belediyesi’nden birçok iş aldığı, bu sayede kazanç sağladığı iddialarını Meclis’e taşıyan Zeybek, önergede  Menderes Türel ile Faik Şenli arasında akrabalık bağı ve Faik Şenli’nin Antalya Büyükşehir Belediyesindeki görevini sordu.

 

ALINAN İŞLERİ SORDU

 

Soru önergesinde, Antalya’da yaşayan ve Büyükşehir Belediyesine vergi veren vatandaşların parası ile son dört yıl içinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hangi şirketlere, hangi tanıtım işlerinin de verildiğini ve bunlara ne kadar Türk Lirası ödeme yapıldığını soran Zeybek, Denfaş adlı şirkete verildiği iddia edilen tabela, pankart, organizasyon ve tanıtım işlerini de önergeye ekledi. CHP’li Zeybek soru önergesinde Belediye Başkanı Türel ile bahse konu kişi arasında anlaşmazlık çıktığı, Faik Şenli’nin kovulduğu ve elindeki belgelerle tehditler savurduğu akabinde ise bir otelin otoparkında darp edildiği iddia etti. Zeybek, “Bu darp olayına ilişkin emniyet tarafından kamera görüntüleri izlenmiş midir” diye sordu.  (Haber merkezi)

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: