Antalya
18.08.2018
A
GENEL
Bayram mesajları
Bayram mesajları

Liderler Kurban Bayramı kutlamaları için mesaj göndermeye devam ediyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, yayınladıkları mesajlarda vatandaşların Kurban Bayramını kutladılar.

OYUNU BERTARAF EDECEĞİZ

Vali Münir Karaloğlu, "Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın şehrimiz, ülkemiz, tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum" dedi. "Milletçe zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, milli birliğimizi ve beraberliğimize daha da büyük bir önem vermemiz gerekmektedir" diyen Karaloğlu, "Şüphesiz her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da milli ve manevi değerlerimiz etrafında bütünleşerek milletçe, dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı güçlendireceğiz. Milli birlik ve dayanışma içerisinde ülkemiz üzerine oynanan her türlü oyunu bertaraf edip, krizlerden uzak bir konumda, istikrar ve güven içinde geleceğimizi inşa ve ihya edeceğiz" şeklinde konuştu.

 

ANTALYA BAYRAMLARIN ÖRNEK ŞEHRİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel mesajında, "Antalya her alanda olduğu gibi, bayramlarımızın güzelliğini yaşama ve yaşatma hususunda da örnek bir şehirdir. Antalya’yı bir bayram şehri yapan bütün halkımıza, çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi olarak bayram vecibelerinin rahatlıkla yerine getirilmesi için gereken bütün tedbirleri aldıklarını; hiçbir ücret talep edilmeden hizmet verecek Kömürcüler, Yeşilbahçe ve Soğuksu Kapalı Pazarı olmak üzere üç kurban kesim merkezi hazırladıklarını;  Zabıta, İtfaiye, ASAT ve Ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmaması için gerekli tedbir ve önlemleri aldıklarını bildiren Türel, "Kurban hayvanlarına eziyet edilmemesi, temizlik ve hijyen kurallarına uyulması dini vecibelerimiz arasındadır. Bu sebeple bütün vatandaşlarımızın kurban kesimlerinin sadece kesim yerlerinde, en güzel şekilde yapılması noktasında hassasiyet göstereceklerine inanıyorum" dedi.

 

BAYRAM BOYUNCA YANINIZDAYIZ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kurban Bayramı mesajında  "Antalya her alanda olduğu gibi, bayramlarımızın güzelliğini yaşama ve yaşatma hususunda da örnek bir şehirdir. Antalya’yı bir bayram şehri yapan bütün halkımıza, çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
"Bayramlar, her birimizin Rabbimize ve kardeşlerimizin birbirine yakınlaştığı, bir yıl içinde yaptıklarımızı gözden geçirdiğimiz muhasebe günleridir. Birbirini seven insanların, dostların, inananların ve bütün insanların kucaklaştığı günlerdir" diyen Tütüncü, "Kepez Belediyesi olarak bu bayramı da mutlulukla geçirmeniz için gereken her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Kurban kesim alanlarımızda bayram boyunca sizlere en iyi hizmeti sunacağız. Bayram boyunca yardıma  ihtiyaç duyduğunuz her durumda belediyemiz her zamanki  gibi yanı başınızda olmaya devam edecektir" diye konuştu.

 

BAYRAM SEVİNÇ VE BARIŞ DEMEKTİR

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Kurban Bayramı’nın ülkeye ve tüm İslam alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle başlayan mesajında “Bayram sevinç, mutluluk ve barış demektir. Geçmişten günümüze bayramlarımızı hep birlikte coşku içerisinde kutladık. Bu bayramında bizlere birlik, beraberlik ve sevinç getireceğine inanıyorum. Millet olarak birbirimizin sevinçlerini ve mutlulukları paylaştığımız gibi keder ve hüzünlerini de paylaşacağız" sözlerine yer verdi.  

 

İŞ DÜNYASI DEVLETİNİN YANINDA

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır da mesajında "Antalyalıların, Türk milletinin, tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyor, Kurban Bayramı’nın güzelliklere vesile olmasını diliyorum” dedi.
Ekonomik olarak zor bir dönemden geçildiğini belirten Çandır, "Çatışma yerine birlik beraberlik içerisinde olmamız gereken bir dönemi yaşıyoruz. Devletimizin zamanında alacağı doğru kararları bir an önce hayata geçirmesi en acil beklentimiz. İş dünyası her zaman devletinin yanındadır" ifadelerini kullandı.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: